Fot. Fotolia

Jak zregenerować suche włosy?

Kilka razy w tygodniu warto sprawić swoim włosom intensywną kurację wzmacniającą, stosując zaawansowaną maskę, serum, olejek lub eliksir, które: 

  • wymagają poświęcenia kilku, kilkunastu minut;
  • efekt ich działania utrzymuje się nawet po kilkukrotnym myciu włosów; 
  • dzięki bogatszej formule odbudują strukturę włosów zmęczonych zabiegami, nawilżą je, nadadzą sprężystość i blask.

Nie tylko odżywka

Ulubione urlopowe atrakcje niestety szkodzą włosom – kosmyki nie lubią plażowania, powiewów wiatru na stoku ani kąpieli w słonej wodzie. Dlatego jeszcze w trakcie odpoczynku, albo zaraz po powrocie do domu, potrzebują intensywniejszej niż zwykle pielęgnacji. Odżywka w takiej sytuacji to za mało. Intensywnej pielęgnacji wymagają także włosy po rozjaśnianiu, chemicznym prostowaniu włosów czy częstym używaniu suszarki, lokówki i prostownicy. Co najmniej raz w tygodniu zastosuj maskę, a co kilka dni serum, olejek lub eliksir.

 

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

A może opcja wiązana?

Gdy pasma są zniszczone i łamliwe, warto wybrać kilka kosmetyków, które pomogą w ich regeneracji. Najlepsze efekty przynoszą, gdy stosuje się je wymiennie. Wcale nie muszą być z tej samej serii, dzięki temu włosy będą otrzymywać różne składniki. Ważne, by używać ich systematycznie, po każdym myciu włosów.

 

Czy wiesz, że…

Łamliwość najczęściej dotyczy włosów cienkich, delikatnych. W ten sposób dają znać, że potrzebują regeneracji, brakuje im składników odżywczych, są bardzo osłabione.

 

Na to uważaj!

Promienie słoneczne i wiatr osłabiają włosy. Dlatego zarówno latem, jak i zimą warto nosić czapkę, chustę, kapelusz. Co poza tym? Twoim kosmykom szkodzi także lokówka i prostownica, poza tym na co dzień, niezależnie od pogody, pamiętaj, by nie nadużywać zbyt silnie działających kosmetyków do stylizacji.

Fot. Fotolia