Wróć do wszystkich inspiracji

Karmienie naturalne z laktatorem ręcznym Philips Avent

Karmienie naturalne z laktatorem ręcznym Philips Avent

Twoja przygoda z macierzyństwem zaraz się rozpocznie. Chcesz, by karmienie piersią było jej częścią? Przygotuj się na wyjątkowy i piękny, ale nie zawsze łatwy czas i wykorzystaj sposoby, które pozwolą Ci przezwyciężyć ewentualne trudności z laktacją i karmić maluszka jak najdłużej.

Przygotowanie do karmienia piersią

Karmienie piersią zapewnia dziecku najlepszy życiowy start, dlatego zgodnie z rekomendacją WHO przez sześć pierwszych miesięcy życia niemowlęcia należy karmić je wyłącznie naturalnie. Dlaczego? Mleko mamy w ciągu tych pierwszych miesięcy dostarcza maluszkowi wszystkich składników odżywczych i wystarczającą ilości energii niezbędnej do zdrowego rozwoju, a także chroni przed infekcjami i zmniejsza u dziecka ryzyko takich dolegliwości jak cukrzyca czy astma.

Jeszcze w czasie ciąży dobrze więc zaopatrzyć się w akcesoria, które po porodzie ułatwią karmienie. Zdecyduj się na laktator ręczny z serii Natural z butelką, osłonki silikonowe na brodawki sutkowe i torebki na pokarm, by nie zostawiać tego ważnego wyboru, niedoświadczonemu w tego rodzaju zakupach, tacie.

Osłonki na piersi wykonane z bardzo miękkiego silikonu bez zapachu i smaku chronią brodawki sutkowe przed podrażnieniem i pękaniem spowodowanym karmieniem piersią, a ich motylkowy kształt zapewni dziecku bliski kontakt z piersią podczas karmienia.

 

Jak utrzymać laktację

9 na 10 mam potwierdza, że wygodny laktator pomaga im dłużej karmić piersią.

Co możesz zrobić, gdy pojawią się pierwsze problemy z laktacją? Jeśli masz problem z ilością pokarmu, przede wszystkim postaraj się zrelaksować. Częste przystawianie maluszka do piersi również stymuluje produkcję pokarmu, więc im częściej będziesz go karmić, tym więcej mleka będziesz miała. Jeżeli karmienie maluszka jest dla Ciebie zbyt bolesne lub pokarm nadal nie płynie, skorzystaj z laktatora.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji laktatorów ręcznych Philips Avent z serii Natural o unikalnym kształcie i krótkiej szyjce mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, nawet jeśli siedzisz prosto. Oznacza to, że możesz siedzieć wygodniej podczas używania laktatora i nie musisz pochylać się do przodu, aby cały pokarm znalazł się w butelce. Wygodna pozycja i odprężenie podczas odciągania pokarmu w naturalny sposób sprawiają, że mleko łatwiej wypływa. Dodatkowo nakładka masująca z miękkimi płatkami daje wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, co pomaga się odprężyć i uzyskać więcej pokarmu. Laktator ręczny Philips Avent ma niewielkie rozmiary i umożliwia łatwą obsługę jedną ręką. Jest lekki i idealny w podróży lub w użyciu poza domem.

Bezpieczny sposób na zachowanie cennego mleka matki

Bezpiecznym sposobem za zachowanie cennego mleka matki są torebki do przechowywania pokarmu. Można je przechowywać w lodówce lub zamrażarce. Zostały wysterylizowane i są gotowe do natychmiastowego użycia, więc są idealnym wsparciem mam karmiących, które prowadzą różny tryb życia i mają różne potrzeby.

Wypróbuj