Ład we włosach

Są niesforne, kręcone? A może potrzebujesz szalonej stylizacji? Fryzurę ujarzmisz lakierami zawierającymi specjalne substancje aktywne, które:

  • pozwalają ułożyć odpowiednio fryzurę i utrwalić skręt włosów;
  • zachowają ich elastyczność i sprężystość oraz naturalny ruch loków;
  • tworzą specjalny film wokół włosa;, modelują, podkreślając poszczególne pasma;
  • często przeciwdziałają puszeniu się i elektryzowaniu włosów;
  • dają efekt matowego wykończenia.

Najważniejszy jest wybór odpowiedniego produktu. W przypadku włosów kręconych warto postawić na naprawdę dobrą jakość. Lakier tego typu powinien być lekki i elastyczny, żeby nie obciążał loków, a jednocześnie ładnie je definiował. Teraz możesz przystąpić do dzieła.

Zakręcona sprawa

Pojedyncze pasma zacznij nakręcać od szczytu głowy, kierując się w stronę szyi. Możesz lekko upinać loki spinkami, aby utrzymać ich kształt. Po wysuszeniu włosów spryskaj je obficie lakierem. Spinki usuń dopiero wtedy, kiedy wszystkie pasma dobrze ostygną. Potrząśnij włosami, zwieszając głowę w dół. Loki układaj palcami. Użycie szczotki doda im objętości, ale też lekko zmierzwi i pozbawi wyrazistości.

Jeżeli chcesz stworzyć modne, energetyczne loki, użyj wałków o różnej średnicy i nakręcaj pasma w różnych kierunkach. Dzięki temu uzyskasz efekt artystycznego nieładu. Stawiasz na bardziej schludny wygląd? Nawijaj pasma w jednym kierunku (do wewnątrz lub na zewnątrz).

W przypadku włosów sztywnych i odpornych na układanie w trakcie ich nakręcania na wałki lub lokówkę używaj lakieru, dzięki któremu staną się bardziej elastyczne. Skoncentruj się przede wszystkim na końcówkach, bo to one najszybciej tracą skręt.

Ujarzmij pomysł

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć seksowne loki w stylu „beach waves”, czy wyczarować modnego w tym sezonie „irokeza”, upewnij się, że oprócz innych kosmetyków do stylizacji masz pod ręką także lakier teksturyzujący. – Najnowsze trendy skupiają się na prostych, ale efektownych fryzurach, które z łatwością mogą być odtworzone w domu. Prawdziwym hitem jest kontrolowany, artystyczny nieład. Niezależnie jednak, czy będą to lekkie fale, czy uczesania celowo trochę potargane i zmierzwione, włosy powinny wyglądać na zdrowe i zadbane – mówi Ewa Zadrożna, stylistka fryzur z salonu Hair Master.

Irokez w pracy

Fryzury typu irokez jeszcze do niedawna kojarzone były przede wszystkim z kulturą punkową, teraz wzorem Małgorzaty Kożuchowskiej coraz częściej nosimy je na wieczorowe wyjścia, a nawet do pracy. Jak zrobić irokeza? Wyznacz środkowe pasmo włosów – możesz je chwilowo podpiąć wsuwkami. Boczne pasma przygładź, by jak najmocniej przylegały do skóry – koniecznie spryskaj je lakierem. Środkową część rozpuść, unieś i modeluj na szczotce. Zaczesz do tyłu i mocno tapiruj, ale tylko u nasady! Końce możesz dodatkowo przeciągnąć prostownicą. Spryskaj całość lakierem.

Wypróbuj