Wróć do wszystkich inspiracji

Luksus od Christian Laurent

Luksus od Christian Laurent

Dojrzała skóra potrzebuje pielęgnacji dostosowanej do jej wymagań. Ważne, by nie przegapić momentu, w którym zaczynamy potrzebować czegoś więcej niż nawilżenia.

Zmiany hormonalne związane z upływem czasu wpływają niekorzystnie na metabolizm komórek skóry. Staje się ona mniej elastyczna, przesuszona, traci jędrność. Zmniejszają się jej możliwości regeneracyjne. Dlatego pielęgnacja dojrzałej cery to już nie tylko solidne nawilżanie, ale wspomaganie naturalnych procesów naprawczych skóry. Kosmetyki do codziennej pielęgnacji powinny dostarczać skórze witamin, minerałów, a także antyoksydantów.

Oprócz samych kosmetyków dobranych do potrzeb skóry istotne są też nasze samodzielne codzienne zabiegi. Nie doceniamy wciąż znaczenia masażu twarzy. Pozwala on po pierwsze lepiej się wchłonąć zawartym w kosmetykach substancjom aktywnym, po drugie – pobudza krążenie i uaktywnia drenaż limfatyczny.

Pomóc może także piling, który złuszczy martwy naskórek i pozwoli wniknąć aktywnym składnikom głębiej w skórę.

Stosując kosmetyki odpowiednie dla naszego wieku i kondycji skóry oraz poświęcając czas na małe, ale skuteczne codzienne zabiegi, możemy znacząco spowolnić proces starzenia się.

Tekst: Ewa Tomkowska

Wypróbuj