Makijaż dla ciała

Czy to słońce, czy to deszcz - ciesz się pięknym kolorem skóry! Wypróbuj produkty, które:

  • sprawią, że Twoje ciało będzie wyglądać na naturalnie opalone, smuklejsze, gładsze, bez smug i nierówności;
  • nie zawierają składników pobudzających do wydzielania melaniny;
  • są zmywalne.

Brąz na zawołanie

Chcesz osiągnąć efekt opalenizny bez słońca i nakładania samoopalacza? Postaw na preparaty, które sprawią, że ciało stanie się apetycznie brązowe w pięć minut. Taki żel, krem czy piankę wklepujesz w skórę niczym podkład. Zaczerwienienia, siniaki czy nierówna opalenizna znikają aż do pierwszej kąpieli. Z kolei rajstopami w sprayu, czyli aerozolem do nóg, spryskujesz łydki i uda które natychmiast stają się złociste i smuklejsze.

Fot. Fotolia

Dobierz odcień

Preparaty z reguły przeznaczone są do jasnej i ciemnej karnacji. Warto o tym pamiętać, kupując kosmetyk. Zbyt jasny nie będzie widoczny, za ciemny da efekt pomarańczowej skóry. 

 

Jak przygotować skórę?

Zrób peeling całego ciała, szczególnie skoncentruj się na skórze łokci i kolan. Na nich naskórek jest grubszy, więc może nierównomiernie wchłonąć preparat. Potem wklep balsam nawilżający. Znikną wszelkie przesuszenia, a ciało stanie się jedwabiście gładkie, więc kosmetyk brązujący nałożysz bez smug i nierówności. 

 

Twoja akcja aplikacja

Preparat brązujący wcieraj dopiero, kiedy wchłonie się balsam nawilżający. Rób to dokładnie, miejsce przy miejscu. Jeśli chcesz osiągnąć mocniejszy efekt, dodaj kolejną warstwę preparatu. Coś poszło nie tak? Nadmiar koloru możesz zmyć wacikiem nasączonym mleczkiem do demakijażu.

Fot. Fotolia_RASP_Rossmann

Wypróbuj