Masaż Kobido twarzy szybko zyskał popularność. Dawniej był zarezerwowany jedynie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej oraz szlachetnie urodzonych. Teraz znany jest na całym świecie i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  

 

Masaż Kobido co to?

Tę japońską technikę masażu twarzy, ale tak naprawdę również szyi, dekoltu i karku, można określić jako nieinwazyjny lifting twarzy i masaż relaksacyjny. Jest to świetna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej.

 

Czy warto robić masaż Kobido?

Tak, ponieważ masaż Kobido efekty przynosi od razu! Dobrze wykonany poprawia nie tylko naszą urodę, ale również stan zdrowia!

Składa się z kilku etapów oraz wielu technik. Pierwszym etapem jest demakijaż. Ważne jest, żeby przed przystąpieniem do masażu skóra była czysta i oczyszczona z makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń. Następnie przechodzimy do masażu tkanek głębokich. Masażysta stosuje delikatne techniki, które powodują, że nasz układ nerwowy wycisza się, a my czujemy się zrelaksowani i odprężeni. Kolejnym etapem jest drenaż limfatyczny. Przyczynia się on do usunięcia obrzęków oraz opuchlizny z obszarów twarzy i szyi.

 

Czy masaż Kobido jest bolesny?

Podczas liftingu, który jest kolejnym krokiem, wykorzystywane są mocniejsze, szybsze i bardziej intensywne techniki, czyli szczypanie, podciąganie, wibracje i podrzucanie. Tutaj może pojawić się niewielki ból czy dyskomfort. Jednak takie zabiegi są konieczne, ponieważ mają na celu pobudzenie, odżywienie tkanek oraz poprawę wyglądu twarzy i szyi. Ostatnim etapem jest akupresura. Polega ona na uciskaniu odpowiednich miejsc w obrębie twarzy, co pozytywnie wpływa na wyciszenie układu nerwowego, relaksację, a nawet zmniejszenie bólów głowy.

 

Masaż Kobido skutki uboczne

Kobido jest bezpieczny i nieinwazyjny, ale czasem mogą pojawić się przejściowe, krótkotrwałe bóle głowy, uczucie rozbicia lub wzrost ciśnienia. Dzieje się tak ze względu na proces oczyszczania się organizmu z toksyn występujący podczas każdego rodzaju masażu.

 

Masaż Kobido jak często należy go robić?

Ten rodzaj masażu przynosi efekty już po pierwszym zabiegu, ale dla jak najlepszych rezultatów najlepiej jest go powtarzać co 2-3 tygodnie.

 

Jakie są przeciwskazania? 

Z masażu Kobido powinny zrezygnować osoby, które mają gorączkę, stany zapalne skóry, aktywny, trądzik, rany lub otarcia. Przeciwskazaniem jest również nieleczone nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, ekstrakcja zęba w ciągu dwóch tygodni, a także pierwszy trymestr ciąży. Po zabiegu botoksu należy odczekać 2 tygodnie, a po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego od 4 do 6 tygodni. 

Na masaż Kobido najlepiej zgłosić się do profesjonalisty, ponieważ tylko dobrze wykonany poprawi naszą urodę, doda cerze blasku i pozytywnie wpłynie na zdrowie. Poza tym, w gabinecie kosmetycznym będziemy mogli dodatkowo zrelaksować się przy dźwiękach uspokajającej muzyki, aromatycznym zapachu świec i olejków ;)