Wróć do wszystkich inspiracji

Najmodniejsze makijaże na Sylwestra i karnawał 2022: smokey eye

Najmodniejsze makijaże na Sylwestra i karnawał 2022: smokey eye

Jednym z makijażowych trendów 2022 jest mocno podkreślone oko! Dlatego my w sylwestrową noc i podczas karnawału będziemy uwodzić wyrazistym, czerwonym smokey eyes!

Ognisty make up!

Jesteś odważna? Makijaż na Sylwestra i karnawał? Na najbliższe imprezy proponujemy czerwony makijaż oka. Warto zaszaleć nie tylko na parkiecie, ale również z makijażem :)

Stawiając na czerwone powieki, na pewno przykujesz uwagę! Twoje spojrzenie będzie wyraziste, a kolor tęczówki pięknie podkreślony. Pamiętaj, żeby dobrać odpowiedni odcień tego koloru do swojej karnacji i barwy oczu.  Przy ciemnej tonacji skóry sprawdzą się mocniejsze czerwienie, natomiast jasna cera lepiej będzie się komponować z jej delikatniejszymi odmianami.

Odcienie miedzi i kolory ceglaste pięknie wyglądają z zielonymi i niebieskimi tęczówkami. Klasyczna makowa czerwień podbija kolor zielonych, piwnych i szarych oczu, a bordo i burgundy podkreślają niebieskie, zielone i szare. 

Czerwona powieka krok po kroku

1. Makijaż zaczynamy od nałożenia na powiekę korektora. Najlepiej zrobić to przy użyciu gąbeczki.

2. Następnie na środek i zewnętrzną stronę powieki wklepujemy czerwony cień. Używamy do tego płaskiego, grubego pędzla do cieni.

3. W kąciku oka nakładamy jasny, matowy cień, a następnie jasny z drobinkami brokatu, aby rozświetlić oko. Tutaj przyda się mały, płaski albo kuleczkowy pędzelek.

4. Dokładnie blendujemy cienie pędzelkiem do blendowania.

5. Kolejnym krokiem jest nałożenie czerwonego brokatowego cienia na całą powiekę. Najlepiej zrobić to opuszkiem serdecznego palca.

6. Przy linii rzęs malujemy czarną kreskę (małym skośnym pędzelkiem).

7. Na dolne powieki aplikujemy bazę pod cienie, a następnie małym płaskim lub kuleczkowym pędzlem, delikatnie dokładamy czerwony, brokatowy cień i dokładnie go rozcieramy.

8. Przyklejamy kępki rzęs.

9. Dolną linię wodną podkreślamy gęstym jasnym korektorem – kamuflażem. Do jego aplikacji potrzebujemy bardzo płaskiego skośnego pędzelka. Jasna dolna linia wodna powiększy nam optycznie oko.

10. Tuszujemy rzęsy, najlepiej wodoodporną maskarą