kobieta, brunetka, długie włosy, kobieta z długimi włosami, makijaz, oczy, usta, twarz,
Fot. FORMEDIA Studio Fotografii i Filmu reklamowego

Naturalnie piękna

Jak dobrze dobrać podkład, by makijaż prezentował się nieskazitelnie i naturalnie? Jeśli i Tobie to pytanie spędza sen z powiek – znamy odpowiedź! Poznaj sprawdzone triki makijażystki.

TRIK 1. DOBRY PODKŁAD = NATURALNY MAKIJAŻ

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego – mimo starań – Twój make-up nie do końca spełniał swoją funkcję? I zamiast podkreślać Twoje atuty, sprawiał, że czułaś się niekomfortowo? Sedno tkwi w kolorze. Odpowiedni odcień podkładu to podstawa udanej stylizacji. Zbyt ciemny – doda Ci lat, zbyt jasny – sprawi, że będziesz wyglądać niezdrowo.

TRIK 2. ZANIM KUPISZ – WYPRÓBUJ

Dlatego jeśli chcesz się upewnić, że wybrałaś dobrze, stosuj zawsze tę zasadę: Idealnie dobrany podkład to taki, którego nie widać. Jak to sprawdzić? Zanim kupisz nowy, nałóż trochę kosmetyku na linię żuchwy i lekko go wklep. W ten sposób testuj różne odcienie. Idealny będzie ten, który wtopi się w Twoją skórę.

TRIK 3. MAKE-UP PORZĄDNIE UTRWALONY

kobieta, brunetka, kobieta z długimi włosami, makijaż, kosmetyki,
Fot. FORMEDIA Studio Fotografii i Filmu reklamowego-RASP_Rossmann

TRIK 4. TAM PODKŁADU NIE NAKŁADAJ

A skoro o aplikacji mowa, nigdy nie nakładaj podkładu w okolice oczu. Jego konsystencja jest zbyt ciężka dla tak delikatnej skóry. Dlatego w te miejsca nakładaj tylko lekkie, rozświetlające korektory.

kobieta, brunetka, kobieta z długimi włosami, makijaż, kosmetyki,
Fot. FORMEDIA Studio Fotografii i Filmu reklamowego-RASP_Rossmann

TRIK 5. NIE TYLKO NA IMPREZĘ

kosmetyki, makijaż,
Fotolia-RASP-Rossmann