Wróć do wszystkich inspiracji

Nie tylko skóra. Prawidłowa ochrona włosów przed słońcem to podstawa

Nie tylko skóra. Prawidłowa ochrona włosów przed słońcem to podstawa

Każda z nas dobrze wie, że przed wyjściem na słońce twarz należy zabezpieczyć filtrami. A co z włosami? Je również należy chronić przed szkodliwym promieniowaniem. Wystarczy jeden kosmetyk, który zapewni włosom ochronę, nawilżenie i pielęgnację.

By przez cały czas cieszyć się zdrowymi, błyszczącymi włosami, nie można dopuścić do ich przesuszenia. Wiemy, jak temu zapobiegać podczas farbowania, suszenia czy prostowania włosów, ale nie zawsze pamiętamy, że słońce również może je osłabić, odwodnić i pozbawić blasku.
Promieniowanie słoneczne rozszczelnia zachodzące na siebie łuski, które tworzą naskórek włosa, odsłania się kora włosowa i zaczynają do niej docierać szkodliwe promienie UV. Skutkiem są przesuszone i łamliwe włosy.
Również pod wpływem promieni słonecznych utlenia się melanina, dlatego włosy płowieją i tracą połysk. Słona i chlorowana woda dodatkowo pogłębiają ten efekt.
Można tego uniknąć – wystarczy stosować sprej do włosów z filtrami UV. Przyjemny i łatwy w użyciu kosmetyk oprócz ochrony zapewnia włosom nawilżenie i pielęgnację.