Wróć do wszystkich inspiracji

Nowoczesne opalanie - plażowe innowacje

Nowoczesne opalanie - plażowe innowacje

Z roku na rok kosmetyki do opalania są coraz przyjemniejsze w użyciu. Oprócz ochrony przed szkodliwym działaniem słońca, mają też inne cenne właściwości. Warto znaleźć produkt idealny dla siebie. Stosowanie filtrów na co dzień to skuteczna strategia przeciwstarzeniowa.

MATUJĄCE

Każda z nas prawdopodobnie zna to uczucie sprzed lat, kiedy po nałożeniu kremu z filtrami twarz wydawała się lepka i obciążona. Na szczęście producenci kosmetyków do opalania od lat udoskonalają kremy z filtrami, by były lekkie, nietłuste i szybko się wchłaniały. Niektóre najnowsze produkty dodatkowo pochłaniają nadmiar sebum, dając matowe wykończenie. Idealne pod makijaż.

Odpowiednie dla mężczyzn.

WYRÓWNUJĄCE KOLORYT

Dla kobiet, które na co dzień stosują podkład, plażowanie bez make-upu może być niekomfortowe. Na szczęście są kremy typu BB z wysokimi filtrami, które wyrównują koloryt skóry i chronią przed szkodliwym promieniowaniem. Zawarte w kosmetykach pigmenty dostosowują się do każdego odcienia skóry. Krem typu BB z filtrami każda z nas powinna mieć w torebce, np. na wypadek nieoczekiwanego zaproszenia na lunch w nasłonecznionym ogródku.

ZAPOBIEGAJĄCE STARZENIU SIĘ SKÓRY

Czy wiesz, że kiedy stoisz w korku, przez szyby auta przenikają promienie UVA, które uszkadzają skórę, przyczyniają się do powstawania zmarszczek i zwiększają ryzyko przebarwień? Przy pełnym słońcu za sprawą promieniowania IR może też dojść do przegrzania skóry. Dlatego również w mieście warto stosować kremy z filtrami UV oraz HEV i IR. Dobrze, jeśli kremy zawierają również składniki neutralizujące wolne rodniki – np. witaminy C i E.

WODOODPORNE, WYGODNE W UŻYCIU

Dla osób aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu, surferów, wielbicieli kąpieli w basenie lub morzu oraz dzieci, idealnymi kosmetykami chroniącymi przed szkodliwym działaniem słońca są spreje i mgiełki. Wygodna aplikacja pozwala na szybkie i dokładne naniesienie kosmetyku na ciało – również mokre.

Lekkie JAK WODA

Nie lubisz olejków, męczy cię rozsmarowywanie kremów? Mamy dobrą wiadomość – na rynku pojawiła się woda do opalania. Zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, jest wodoodporna, pielęgnuje i nawilża, bo zawiera aloes. Jednak jej największą zaletą jest przyjemna konsystencja – dwufazowa, nietłusta, nielepka. Woda UV powstała w odpowiedzi na potrzeby konsumentów. Z badań wynika, że 61 proc. kobiet na świecie oceniło, że lepki i tłusty produkt do ochrony przeciwsłonecznej zniechęca je do korzystania z tych kosmetyków*.

(*źródło: U&A Rapport Final France 2011 r.)

Dbające o TATUAŻE

Dlaczego sztyft? Małe opakowanie zmieści się wszędzie – nawet w małej kieszeni szortów czy koszuli. Pozwala na wygodną i precyzyjna aplikację w miejscach wymagających szczególnej ochrony (blizny, uszy, nos, tatuaże).

opracowanie: Magda Rosłaniec