Jakie nuty posiadają męskie zapachy?

Zapachy dla mężczyzn posiadają bardzo charakterystyczne nuty zapachowe. Skóra, piżmo i kadzidło są jednymi z najpopularniejszych tonów. Oprócz nich, wśród tych najbardziej popularnych możemy znaleźć też bergamotkę – jest lekka i świeża (z rodziny cytrusowo-kwiatowej), pieprz, który dodaje pikantności czy bób tonka – słodki, aksamitny zapach spotykany głównie w eleganckich perfumach.

Jakie perfumy męskie wybrać?

To zdecydowanie kwestia mocno indywidualna :) Najważniejsze, by wybrany zapach dobrze się nosił i podobał się osobie, która go używa.

Zapachy aromatyczne to koktajl nut z każdej rodziny zapachowej. Połączenie kwiatów, cytrusów, słodkich przypraw i wytwornych nut drzewnych nadaje wodzie unikatowy charakter, który sprawia, że mężczyźni czują się atrakcyjnie i męsko. Dla panów prowadzących aktywny tryb życia świetnym wyborem będą zapachy drzewne i cytrusowe, które odpowiadają za świeże i energetyzujące pierwsze wrażenie. Zapachy skórzane podkreślą z kolei charakter i z pewnością zwrócą uwagę płci przeciwnej. To właśnie one kojarzone są z elegancją i siłą. Od lat cieszą się one niesłabnącym powodzeniem, a używać ich można zarówno na co dzień, jak i wieczorową porą.

Woda perfumowana a woda toaletowa

To, co różni te dwa rodzaje zapachów, to ich intensywność i trwałość. Wynika ona przede wszystkim z różnego stężenia olejków zapachowych, które znajdują się w poszczególnych wodach.

W wodach toaletowych (EDT) jest ich 5-10% i są one zdecydowanie subtelniejsze, lżejsze i bardziej ulotne niż wody perfumowane. Możesz ich bez problemu używać nawet kilka razy w ciągu dnia – wtedy, kiedy tego potrzebujesz :)

Woda perfumowana (EDP) będzie dobrym wyborem na wyjątkowe okazje i wieczorową porę. Zawiera 10-15% olejków zapachowych, dzięki czemu jest mocniejsza, intensywniejsza i dłużej utrzymuje się na skórze.

Ciekawostką jest, że mężczyźni dużo częściej przy wyborze perfum kierują się nie tyle samym zapachem, co flakonem i opakowaniem, w jakim one występują :)

Oferta skierowana do mężczyzn jest niesamowicie szeroka. Wśród asortymentu dostępnego w Rossmannie znajdziesz wiele popularnych marek i klasycznych męskich zapachów, idealnych na prezent dla siebie lub bliskiej sercu osobie. Zobacz :)