Wróć do wszystkich inspiracji

Pielęgnuj swój blask!

Pielęgnuj swój blask!

Już 21 maja rozpoczynamy kolejną akcję z ulubionej przez Was serii 2+2 GRATIS. W maju będzie obejmować wszystkie produkty do pielęgnacji twarzy >>

Podstawą jej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie. Podczas mycia muszą zostać usunięte wszelkie zanieczyszczenia i nadmiar łoju, ale jednocześnie nie może dojść do przesuszenia skóry. Ważną częścią pielęgnacji są także peelingi, które usuwają zalegające martwe komórki zatykające ujścia gruczołów łojowych. Kolejnym etapem oczyszczania cery jest tonizacja, czyli zrównoważenie odczynu pH skóry. W tak przygotowaną buzię można dopiero wklepać krem o lekkiej, beztłuszczowej konsystencji - regulujący aktywność gruczołów łojowych a jednocześnie nawilżający. Dobrze gdy krem na dzień jest matujący, najlepiej z filtrami UV, a krem nocny ma działanie złuszczające.

Twoja skóra traci elastyczność, staje się coraz cieńsza, a zmarszczki coraz bardziej widoczne? Z wiekiem zmniejszają się możliwości regeneracyjne skóry, dlatego warto wdrożyć kosmetyki, które przedłużą naturalne metody naprawcze skóry. Zwróć wtedy uwagę na kosmetyki do codziennej pielęgnacji zawierające antyoksydanty, takie jak witaminy A, C, E, B3, koenzym Q10 czy kwas alfa-liponowy. Jeśli do tej pory używałaś tylko kremu na dzień i na noc, koniecznie do swojego rytuału pielęgnacyjnego wprowadź krem pod oczy (tam skóra jest wyjątkowo cienka, a zmarszczki najbardziej widoczne) oraz serum, czyli kosmetyk o wysokim – w porównaniu z kremem - stężeniu składników aktywnych. Dzięki lekkiej, wodnej konsystencji, bardzo szybko wnika w skórę, będąc nośnikiem dla witamin, minerałów i substancji czynnych. Serum stosuj rano i wieczorem pod ulubiony krem.

Skóra dojrzała zwykle jest cienka, szorstka, nieelastyczna, przezroczysta z drobnymi zmarszczkami, ma osłabioną funkcję barierową, zmniejszoną reaktywność i zwiększoną wrażliwość. Tym ważniejsza jest dbałość o nią – nawilżanie, natłuszczanie i masaż. Wybierajmy w tym celu kosmetyki, które zawierają składniki takie jak: witamina A, która  wygładza skórę, redukuje zmarszczki i przebarwienia, poprawia stopień napięcia i elastyczność skóry; witamina E, która regeneruje uszkodzenia skóry i zapobiega przebarwieniom czy witamina B3, która poprawia kolor skóry, rozjaśnia przebarwienia, redukuje podrażnienia, zwęża pory i wygładza skórę.

Twarz jest naszą wizytówką i ważnym elementem tożsamości. To, jak będzie wyglądać jutro, zależy od tego jak zadbamy o nią dziś. Odkryj czego potrzebuje Twoja skóra i dobierz właściwe kosmetyki do jej pielęgnacji z naszą pomocą!

21 maja rusza akcja 2+2 gratis na kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Skorzystaj z naszych wskazówek i dobierz 4 różne produkty skrojone na miarę Twoich potrzeb. A Jeśli lubisz prostsze rozwiązania, sięgnij po gotowe zestawy kosmetyków 2+3 gratis.

Wskazówka nr 1: Rozpoznaj jaki masz rodzaj skóry i zobacz kosmetyczne propozycje

Istnieją 3 rodzaje skóry:

- Cera sucha

- Cera mieszana

- Cera tłusta

Wskazówka nr 2: Rozpoznaj jaki masz typ cery i dobierz kosmetyki dla siebie:

- Cera wrażliwa i odwodniona

- Cera naczyniowa

- Trądzik młodzieńczy

- Trądzik dojrzały

- Cera dojrzała

- Cera męska

Wskazówka nr 3: Stwórz listę wybranych kosmetyków i skorzystaj w pełni z promocji Rossmanna! Świadomie i z korzyścią dla Twojej skóry!

Regulamin akcji znajdziesz tu >>

Masz pytania? Czytaj o szczegółach >>

Wypróbuj