Wróć do wszystkich inspiracji

Razem uczymy dzieci higieny w społeczności Rodzice, Rossnę!

Razem uczymy dzieci higieny w społeczności Rodzice, Rossnę!

Tworzymy miejsce, w którym rodzice znajdą wszystko o higienie dzieci. To miejsce wymiany doświadczenia i kontaktu z ekspertami, którzy rozwieją każdą wątpliwość. Dołączysz?

DOŁĄCZ DO GRUPY RODZICE ROSSNĘ na Facebooku TUTAJ

Poznajcie naszą prowadzącą Natalię Tur, Nishkę. Będzie Wam towarzyszyć na co dzień w naszej grupie. Dowiedzcie się, dlaczego warto dołączyć do grupy Rodzice, Rossnę!

Pomagajmy sobie

O niektóre rzeczy trudno spytać wyszukiwarkę. Bo jak jej wytłumaczyć, że szukasz sposobu na przekonanie 4 latka, że chusteczka jest lepsza niż rękaw. Może znalazłaś sposób na uniknięcie krzyku „szczypie!” podczas wieczornej kąpieli? Sposób wart jest podzielenia się z innymi. Są też takie chwile, że po prostu chce się porozmawiać z tymi, którzy właśnie przechodzą to samo, co my. Dlatego powstała społeczność Rodzice, Rossnę!

Postaw na samodzielność!

Nauka higieny to nie jest tylko kształcenie odpowiednich nawyków – że nos należy wytrzeć w chusteczkę i potem umyć ręce, a zęby myje się trzy minuty. To tak naprawdę budowanie samodzielności i pewności dziecka. Na początku maluch zawsze ma w pobliżu dorosłego, który pomoże w trudnej sytuacji, jednak prawdziwą satysfakcję da dziecku wykonanie czynności samemu. Już od takich małych spraw zaczyna się budowanie samooceny. Poczucie samodzielności, którego nabywa  dziecko podczas nauki higieny, przekłada się na późniejsze dorosłe życie.

Poznaj naszych ekspertów

Natalię Tur, Niskhę już znacie, nadszedł czas przyblizyć Wam kolejnych ekspertów, którzy wyjaśnią każdą wątpliwość dotyczącą higieny dzieci. 

• Katarzyna Woźniak – lekarz, która o temacie zdrowia i higieny Juniora wie wszystko! 
• Aleksandra Burczyńska - stomatolog dziecięcy, z którego gabinetu wychodzą zawsze dzielni i uśmiechnięci pacjenci.
• Ewa Sękowska-Mogla - psycholog dziecięcy, która doskonale rozumie, dlaczego przy myciu włosów czasami najlepszym wsparciem jest niezwykła historia.

 

Zobacz, co już zrobiliśmy!

W grupie rodzice Rossnę mówiliśmy dotychczas o tym:

  • jak dobre nawyki higieniczne wpływają na zdrowie;
  • jak zacząć kształtować nawyki u dziecka;
  • jakie czynności higieniczne w danym wieku może dziecko wykonywać samodzielnie;
  • jak nauczyć dziecko oddychania przez nos.

To dopiero początek! Widzimy się?

Wypróbuj