Na czym polega technika odwróconego mycia włosów?  

W metodzie RHW używamy dwóch produktów. Najpierw nakładamy odżywkę na całą długość włosów, a następnie szampon tylko na skórę głowy! 

 

Odwrócone mycie włosów krok po kroku 

Jak myć włosy metodą odwróconą? Zaczynamy od nałożenia odżywki lub maski na całą długość włosów. Produkt trzymamy w zależności od instrukcji na opakowaniu, z reguły od 5 do 10 minut. Dzięki temu włosy mają czas, aby wchłonąć składniki odżywcze zawarte w produkcie. Następnie spłukujemy odżywkę i aplikujemy szampon wyłącznie na skórę głowy i nasadę włosów. W ten sposób szampon oczyszcza skalp z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków, ale nie przesusza włosów na długości i końcówek.  

W RHW ważne są szczegóły, a także dobór odpowiednich kosmetyków! Warto wybrać odżywkę emolientową z olejem kokosowym, lnianym lub konopnym. Nakładamy ją na mokre pasma i spłukujemy tak, by częściowo pozostała na włosach. Należy zwrócić również uwagę na odpowiednie nałożenie szamponu – piana nie powinna spływać na pasma pokryte odżywką. Najlepiej jeśli użyjemy delikatnego oczyszczającego szamponu, który jest pozbawiony sztucznych substancji (SLS, SLES). Nie będzie on podrażniał skóry głowy, a dodatkowo wzmocni cebulki włosów. 

 

Efekty odwróconego mycia włosów 

Odwrócone mycie włosów daje efekty już po pierwszym zastosowaniu. Pasma są gładkie i miłe w dotyku, a przede wszystkim dokładnie oczyszczone, wypielęgnowane i odpowiednio nawilżone. Jednocześnie włosy pozostają odbite u nasady, co optycznie zwiększa ich objętość.  

 

Odwrócone mycie włosów – dla kogo? 

Metoda ta jest polecana głównie włosom zniszczonym i suchym oraz – podobnie jak metoda OMO – włosom kręconym

 

Która metoda jest lepsza? OMO czy RHW? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Musimy obserwować swoje włosy i sprawdzić, na co najlepiej reagują. Nie warto ulegać trendom! Do każdego rodzaju włosów należy podejść indywidualnie i wybrać to, co najlepiej zaspokaja dane potrzeby :)