Wróć do wszystkich inspiracji

Czyściochowe Przedszkole – zaproś placówkę swojego dziecka do programu!

Czyściochowe Przedszkole – zaproś placówkę swojego dziecka do programu!

W Rossnę Junior zależy nam na budowaniu dobrych nawyków higienicznych. Dzieci w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę jak gąbka. Dlatego, aby pomóc rodzicom w nauce higieny postanowiliśmy dołączyć edukację w przedszkolu. Stworzyliśmy program, który jest skierowaną do wszystkich przedszkoli w Polsce! 

Czyściochowe Przedszkole to bezpłatny program edukacyjny, który ma pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

 

Dołączając, przedszkole może liczyć na trzy rodzaje korzyści:

Pierwszy, dedykowana strona  www.czysciochowo.pl, na której nauczyciele przedszkolni mają bezpłatny dostęp do 6 kompleksowych pakietów materiałów edukacyjnych. Każdy z nich dotyczy innego obszaru higieny. Są to gotowe scenariusze zajęć przygotowane przez metodyków i psychologów. Przedszkola w ramach podstawy programowej muszą realizować zajęcia na temat higieny. Chcemy im to ułatwić, dlatego przygotowaliśmy materiały do przeprowadzenia takich zajęć.

Drugi, 9 tys. pakietów startowych z dodatkowymi materiałami (plansze edukacyjne, dzienniczki higieny dla dzieci oraz naklejki niespodzianki do motywowania). 4 tys. pakietów trafi do przedszkoli na start akcji, jako zaproszenie do udziału i korzystania z przygotowanych pomocy. Kolejne 5 tys. otrzymają przedszkola, które jako pierwsze zgłoszą się do programu i zarejestrują na www.czysciochowo.pl. Jedno przedszkole może otrzymać maksymalnie jeden pakiet.

Ostatnim elementem naszego programu jest konkurs. Stanowi on zaproszenie do aktywnego udziału w programie i korzystania z przygotowanych materiałów. Co miesiąc nagrodzimy 100 przedszkoli kartą podarunkową do drogerii Rossmann o wartości 500 złotych, która pozwoli na zakup dzięki potrzebnych produktów higienicznych dla placówki. Każde przedszkole ma szansę na wygraną aż cztery razy – w każdym miesiącu trwania konkursu. Aby wziąć w nim udział, przedszkole musi zgłosić pracę plastyczną, przygotowaną przez dzieci podczas zajęć dotyczących higieny. O zwycięstwie zadecydują głosy rodziców – uczestników programu Rossnę! Junior. Pierwsze głosowanie już w marcu.

Co mogę zrobić, by przedszkole mojego dziecka mogło skorzystać z programu?

Rodzice dzieci mogą przekazać informację o programie Czyściochowe Przedszkole nauczycielowi czy dyrektorowi placówki. Korzystanie z przygotowanych materiałów edukacyjnych i możliwość udziału w konkursie są możliwe po rejestracji nauczyciela przedszkolnego lub dyrektora placówki na stronie www.czysciochowo.pl

Do Czyściochowego Przedszkola zapraszamy wszystkie przedszkola, punkty i zespoły przedszkolne w całej Polsce. Wspólnie uczmy higieny od podstaw!

Wypróbuj