Wróć do wszystkich inspiracji

Skuteczny sposób na cellulit

Skuteczny sposób na cellulit

Z olejkiem zawierającym wyciąg z limonki i grejpfruta zdecydowanie łatwiej podejść do tematu pomarańczowej skórki.

Cellulit to zmieniona tkanka podskórna i przebijająca przez naskórek nierównomiernie uformowana w drobniutkie grudki warstewka tłuszczu. Wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. To anatomiczna cecha damskiej skóry. U pań wysportowanych, unikających używek, mięsa, soli, pijących dużo wody i dbających o ciało, jest zdecydowanie mniej widoczny, ale wszystkie go mamy. I choć jest naturalną, fizjologiczną cechą naszego ciała, bardzo go nie lubimy.

Zmorą wielu kobiet jest też cellulit wodny, czyli opuchnięta i pofałdowana skóra (co spowodowane jest nadmiernym gromadzeniem się wody w tkankach). Zwykle jego przyczyną jest zaburzenie krążenia krwi i limfy.

Latem, kiedy zaczyna się sezon na krótkie spódniczki i szorty, zastanawiamy się, jak szybko pozbyć się pofałdowanej skórki. Każdy, kto choć raz rozpoczął batalię przeciw niej, wie, że lekko nie jest. Nie da się zupełnie pozbyć cellulitu, ale można sprawić, by był mniej widoczny.

Skuteczne są regularne masaże, dzięki którym pozbywamy się płynów nagromadzonych w skórze i niwelujemy widoczne wgłębienia. Dobre efekty dają też odpowiednio dobrane kosmetyki do wcierania (najlepiej w czasie masażu), które wzmacniają, wygładzają, ujędrniają naskórek. Przez zdrową, elastyczną i napiętą skórę żaden cellulit się nie przebije.

Tekst: Magda Rosłaniec