fot. M&K Duklas/Duklas.pl

Spakuj kosmetyczkę...na wakacje!

Aby przygotowania do wyjazdu nie były nerwowe, potrzebujesz: dobrego nastawienia, listy rzeczy do zabrania, porządnej walizki i stylowej kosmetyczki.

Bagaż podręczny

Bez względu na to, jaki środek transportu wybierzecie, jeśli wyjeżdżacie na krótko, spakujcie się rozsądnie.  Po co dźwigać? Większość kosmetyków pierwszej potrzeby dostępna jest w wersjach mini (nazywanych też travel). Ale jeśli podróżujecie samolotem, zachowajcie szczególną ostrożność.
Sizery, czyli metalowe stojaki, sprawdzające wymiary bagażu podręcznego, nie znają litości. Nieważne, że wystają tylko kółka albo brakuje jedynie centymetra. Jeśli walizka jest za duża, albo za mocno ją wypchaliście, możecie nie wejść z nią na pokład lub czeka was przepakowywanie i proszenie obcych podróżnych o zabranie rzeczy. Lepiej oszczędzić sobie takich przygód. Dlatego zawsze przed wylotem sprawdźcie, jaki bagaż możecie ze sobą zabrać – każda linia ma swoje wymagania, można się pogubić.

 

Na szczęście przepisy bezpieczeństwa na lotniskach w UE (oraz w Norwegii, Islandii i Szwajcarii) są takie same i regulują, czego na pokład samolotu wnosić nie można.  Płyny można zabrać jedynie w opakowaniach o pojemności poniżej 100 ml. Jeśli pojemników jest więcej, należy trzymać je w przezroczystej kosmetyczce o pojemności litra (do kupienia w drogeriach) albo  foliowej torebce (do kupienia na lotnisku). Warto pamiętać, że płyn to nie tylko napoje, lecz także kremy, spreje, żele, a nawet pasty do zębów. Wyjątkiem są lekarstwa i np. jedzenie dla dzieci. Dlatego jeśli wasze ulubione kremy albo toniki nie występują w wersji travel, kupcie specjalne puste pojemniczki, do których możecie przełożyć odpowiednią porcję kosmetyku.

Opracowanie: MR