Wróć do wszystkich inspiracji

Stylizacja, która wzmocni blask

Stylizacja, która wzmocni blask

Gdy lśnią, wyglądają na zdrowe i pełne życia. Dzięki piankom nabłyszczającym twoje włosy zawsze będą miały piękny połysk, gdyż.

  • zawierają substancje aktywne utrwalające i wygładzające matowe włosy;
  • zawierają polimery, które odbijają światło, nadając włosom zdrowo wyglądający połysk;
  • podkreślają kolor, staje się bardziej nasycony.

Przywracanie blasku warto zacząć już na etapie pielęgnacji (koniecznie sięgnij po odpowiedni szampon i odżywkę!), ale kluczową rolę pełni ich stylizacja. Chodzi w niej o maksymalne wygładzenie powierzchni włosów, bo wtedy o  wiele intensywniej odbijają światło, a to zapewnia im piękny połysk. Wystarczy, że zwykłą piankę zamienisz na nabłyszczającą.

Dzięki zawartym w niej składnikom takim jak lekkie olejki silikonowe, które mają silne właściwości wygładzające, oraz chroniącym kolor przeciwutleniaczom i filtrom UV, włosy błyskawicznie stają się gładkie i zyskują olśniewający blask. Po nałożeniu pianki staraj się suszyć włosy w kierunku od ich nasad po końce, aby pozamykać łuski włosów. W ten sposób dodatkowo je wygładzisz.

Na wysoki połysk

Twoje włosy są przesuszone i matowe? Bez paniki! Niekoniecznie musi to oznaczać, że są zniszczone. Może po prostu trzeba dodać im blasku, aby odzyskały piękny, zdrowy wygląd. Stosowanie kosmetyków nabłyszczających ma też ogromne znaczenie w przypadku włosów rozjaśnianych i farbowanych. – Nieważne, jaki kolor wybierzemy, powinien on wyglądać naturalnie, liczy się świetlistość i pełnia barwy. Z włosów trzeba wydobyć ich gładką strukturę i ładny połysk - uważa Piotr Hull, fryzjer i właściciel salonu Wilcza 18.

 

Wypróbuj