Wróć do wszystkich inspiracji

Suchy szampon do włosów: świeżość w mgnieniu oka

Suchy szampon do włosów: świeżość w mgnieniu oka

Suchy szampon do włosów to kosmetyk SOS – błyskawicznie przywraca włosom świeżość i dodaje objętości. Jak działa?

Suchy szampon do włosów pojawił się w latach 40. ubiegłego wieku. W składzie dominował wtedy talk. Potem został on zastąpiony skrobią, najpierw owsianą, a następnie ryżową.

Suchy szampon do włosów: jak to działa

Suchy szampon do włosów nie myje, a jedynie odświeża włosy, neutralizując łój i zanieczyszczenia – ten efekt utrzymuje się przez kilka godzin. Ponowne zastosowanie takiego szamponu nie da już oczekiwanego efektu. A dzień po aplikacji suchego szamponu do włosów konieczne jest umycie głowy tradycyjnym szamponem i wodą.

Suchy szampon do włosów: dla pań i dla panów

Współcześnie suchy szampon do włosów nie pozostawia białego osadu charakterystycznego dla produktów z talkiem sprzed lat. Jedyny widoczny efekt uboczny to zmatowienie włosów u nasady. Niewielki nalot może się pojawić, jeśli przesadzimy z ilością produktu – wówczas nadmiar należy wyczesać. Aby nie martwić się nalotem, najlepiej sięgnąć po szampony z kolorowymi pigmentami – dla blondynek lub brunetek.

Dostępne są także produkty dla panów – suchy szampon do włosów dla mężczyzn pozostawia matowe wykończenie i ma męski zapach.

Suchy szampon do włosów: delikatna pielęgnacja

Do suchego szamponu do włosów czasem dodawane są substancje pielęgnacyjne: nawilżające, regenerujące, nabłyszczające, a dla włosów puszących się – wygładzające. Zadbano nawet o piękne aromaty. Różne zapachy działają jak perfumy do włosów, które na długo zatrzymują zapach.

Profesjonaliści cenią suchy szampon do włosów

Suchy szampon do włosów dodaje włosom objętości i unosi je u nasady. Jest prostszy w użyciu niż lakier, łatwiej także skorygować nim stylizację. Dlatego suchy szampon do włosów chętnie wykorzystywany jest przy czesaniu modelek na pokazach. Jest doskonały w utrwalaniu upięć i koków. Stosując go do stylizacji, spryskaj włosy z odległości ok. 3 cm od nasady.

Aby uzyskać efekt uniesienia, wmasuj produkt we włosy i lekko strzep, nie wyczesując. Jedyny minus suchego szamponu do włosów– fryzura jest mniej dynamiczna, inaczej zachowuje się w ruchu.

Tekst: Justyna Ślusarczyk