Wróć do wszystkich inspiracji

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...

A prawdziwie wielka przygoda zaczyna się wtedy, gdy codzienne czynności higieniczne zamieniają się w zabawę! Pomysłowość rodziców w zachęcaniu swojego malucha do mycia rączek i ząbków nie zna granic. Tak samo, jak nie zna granic dziecięca wyobraźnia… Dlatego nauka przez zabawę to najlepsze rozwiązanie. Mycie zębów ze Spidermanem czy rozczesywanie włosów z pomocą syrenki to już nie przykry obowiązek, a magiczne spotkanie z ulubioną postacią z bajki.

Superbohaterowie w łazience – oto nasz patent na skuteczną naukę higieny!

W dniach 26-31 sierpnia nasze Recenzentki polecają produkty do mycia dla młodszych i starszych dzieci, które idealnie wpisują się w ten patent – bo są z ulubionymi superbohaterami. Higiena nie musi być nudna, jeśli wprowadzimy do niej szczyptę magii! 

W oczach przedszkolaka świat jest jednym wielkim placem zabaw, a zdanie: „Rączki trzeba myć” nie robi na nim żadnego wrażenia. Co zrobić, by uzyskać oczekiwaną reakcję malca? Zaciekawić go nową formą „nudnych” czynności. Myjące bańki mydlane latające w powietrzu to istny kosmos dla małego odkrywcy, a kolorowe opakowania produktów pobudzają wyobraźnię.

Nasze pociechy szybko znajdują swoich bajkowych idoli, których kochają całym swym dziecięcym sercem. Wizerunek Batmana na mydle, czy Elsy z Krainy Lodu na szamponie to więcej niż frajda. To tajemniczy moment nabywania supermocy i wyruszanie na arcytrudną misję z superbohaterem u boku.

Bramy innego świata otwierają się, gdy bajkowa kąpiel w pianie i kolorowych perełkach przemienia zwykłą wannę w statek piracki albo zamek księżniczki. Jeśli do tej przygody dołączy przyjazny Jednorożec w postaci gąbki, to łazienka rozmywa się w oczach, a malec płynie niesiony na falach wyobraźni.

Młodsze brzdące nie zawsze reagują entuzjastycznie na wizję umycia włosów czy inne zabiegi higieniczne, które w ich mniemaniu nie należą ani do przyjemnych, ani do koniecznych. W takich chwilach rodzice mają zwykle dwa rozwiązania: ignorować dramat w trzech aktach, odgrywany przez malca w łazience pełnej wody lub zająć go zabawą i w tym czasie niezauważenie czynić swoje. Wybór wydaje się być oczywisty ;)

Któż nie chciałby myć zębów w towarzystwie Avengersów, i to szczoteczką, która świeci! Taki mały gadżet może być niezwykle pomocny przy nauce nawyków higienicznych. Kiedy coś sprawia nam przyjemność, mamy ochotę robić to jak najczęściej. I to niezależnie od wieku ;)

A żeby bajkowa szczoteczka nie czuła się samotnie, do duetu potrzeba równie szałowej pasty. Owocowe smaki przyjazne podniebieniu dziecka, to jedna ważna rzecz, a ulubiony bohater na opakowaniu to druga. Z rozmów maluchów, można wnioskować, że obie kwestie są niezwykle istotne i powinny iść w parze ;) Małymi krokami do higieny jamy ustnej możemy dodawać płyn do płukania stworzony z myślą o wybrednych gustach małych konsumentów. To kolejny etap dobrych nawyków.

Dzieci uczą się z obserwacji i naśladują rodziców na każdym kroku. Dziewczynki w wieku szkolnym to już małe elegantki. Zapatrzone w mamę i jej rytuały pielęgnacyjne, wchodzą w etap, kiedy chciałyby mieć swój własny zestaw „dorosłych” kosmetyków. Skóra kilkulatka jest wrażliwa i delikatna, dlatego warto zaopatrzyć pociechę w kosmetyki dostosowane do jej potrzeb. Kolorowe i fikuśne opakowania pobudzają kreatywność i dają mnóstwo frajdy dzieciakom, a skład kosmetyków uszczęśliwia rodziców.

Zrób niespodziankę swojemu maluchowi i skompletuj dla niego własny zestaw kosmetyków do codziennej higieny z jego ulubionym superbohaterem. A może samo wybierze produkty, których będzie używać z radością? 

Odwiedź Rossmanna w dniach 26-31 sierpnia i zobacz jacy superbohaterowie fruwają po naszych drogeriach!

Wypróbuj