Szkoła tuż tuż!

Wyprawka szkolna to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Nowe książki, zeszyty, piórnik to jedna część zakupów, a druga, to wszystkie te elementy, które ułatwiają życie naszym pociechom między lekcjami. Jak sprawić, aby nasze wakacyjne wysiłki dotyczące nauki higieny nie poszły na marne wraz z pierwszym dniem września? Co spakować do plecaka, by podtrzymać dobre nawyki higieniczne małego ucznia? Odkryliśmy dla Was produkty higieniczne z których możecie skompletować niezbędnik do tornistra Waszego dziecka. Czego nie powinno w nim zabraknąć? Ochrony przed zarazkami!

Wszyscy wiemy, że nauka mycia rączek przed jedzeniem nawet w domu nie jest oczywista i prosta, a co dopiero na wycieczce, kiedy nie ma dostępu do wody i mydła. Dlatego warto zaopatrzyć dziecko w żel antybakteryjny. Mała buteleczka zajmie niewiele miejsca w tornistrze, a ochroni małe rączki przed kolonią zarazków. Praktyczne i skuteczne rozwiązanie o zapachu gumy balonowej!

Nie trzeba nikomu przypominać o szkolnych traumach związanych z brakiem papieru toaletowego w ubikacji. Oszczędźmy stresu następnemu pokoleniu i dorzućmy do szkolnego niezbędnika papier nawilżany. To duża wygoda i przede wszystkim komfort dla dziecka. Ponadto znacznie przyjemniejsza forma użytkowania.

Jako odpowiedzialni rodzice każdego dnia wpajamy naszym dzieciom, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Jednak co zrobić, aby nawyk mycia zębów po każdym posiłku miał miejsce również w szkole? Tu z pomocą przychodzi szczoteczka do zębów z ulubionym superbohaterem. Dzięki niej mycie zębów zamieni się w przyjemność, a nie obowiązek, o którym trzeba przypominać. 

Szczotkowanie zębów nie może się odbyć bez pasty! Jaką wybrać dla dziecka? Tradycyjne produkty dedykowane dorosłym mają miętowy smak, którego intensywność niestety zniechęca maluchy do wykonywania podstawowych czynności higienicznych. Lepiej podstawić na pastę do zębów o przyjemnym owocowym smaku – przeznaczoną specjalnie dla najmłodszych. Już po pierwszym użyciu wywoła pozytywne skojarzenia, dzięki czemu mycie ząbków stanie się wyczekiwanym rytuałem.

W osobistym niezbędniku nie powinno zabraknąć artykułów do zadań specjalnych, czyli chusteczek higienicznych i nawilżanych. O wszechstronności zastosowania tych produktów możnaby napisać kilkutomową książkę, a pozycji wciąż by przybywało. W szkole czeka na nasze dziecko wiele niespodzianek i nagłych przypadków. Przygotujmy je na te rozmaite wyzwania.  

Przyjdź do Rossmanna w dniach 6-10 sierpnia i skompletuj szkolny niezbędnik na miarę potrzeb swojego dziecka. A może samo wybierze produkty, których potrzebuje? Wyrabianie dobrych nawyków związanych z higieną to inwestycja w przyszłość, a przy okazji zadbanie o poczucie komfortu naszego ucznia w szkole.