Wróć do wszystkich inspiracji

Trendy w makijażu na wiosnę i lato 2022 - makijaż Veri Peri

Trendy w makijażu na wiosnę i lato 2022 - makijaż Veri Peri

Każdego roku, od ponad 20 lat cały świat mody i designu czeka na decyzję Pantone Color Institute, który wybiera i ogłasza kolor roku. Według Pantone najbliższe miesiące zdominuje wyjątkowo optymistyczny odcień Veri Peri! Oznacza to, że wiosna i lato 2022 będą wyjątkowo fioletowe!

Kolor Veri Peri

Veri Peri przypomina barwy bławatka. Charakteryzuje go obecność pigmentu błękitnego i fioletowo-czerwone podtony. Można go również przyrównać do ciemniejszej wersji pastelowego fioletu.

Kolor Veri Peri będzie królować w modzie (mile widziane total looki!), fryzjerstwie, na paznokciach i w makijażu. Pasuje niemal do każdego typu urody.

W modnym makijażu 2022 fiolet na powiekach jest bardzo pożądany, dlatego powinniśmy uzupełnić nasze kosmetyczki o fioletowe cienie i kredki do oczu. Dla lubiących jeszcze odważniejsze make upy są nawet pomadki w kolorze intensywnego fioletu.

Makijaż 2022 trend Veri Peri

Makijażowych inspiracji z kolorem Veri Peri jest wiele. Modny makijaż wiosenny i makijaż na lato w barwach Veri Peri będzie pięknie prezentować się zarówno jako akcent w makijażu klasycznym, jak i w bardziej wyrazistym, wręcz futurystycznym. Modny będzie m.in. makijaż oczu z delikatnym, fioletowym akcentem. Jeśli chcemy uzyskać właśnie taki efekt, powinniśmy sięgnąć po fiolet w pastelowym odcieniu, który nakładamy w wewnętrznym kąciku oka. Możemy również delikatnie podkreślić fioletowym cieniem dolną powiekę. Pięknie wygląda także przydymiona kreska wzdłuż linii rzęs – może być ona bardzo delikatna lub inspirowana mocną kreską w stylu „kocie oko”.

makijaż oka fiolet