Twój maluch zasługuje na to co najlepsze!

Skóra Malucha jest królową zmysłów, bo to dzięki niej noworodek poznaje i odbiera świat zewnętrzny. Do tej pory miała kontakt wyłącznie z miękkimi wodami płodowymi, od momentu urodzenia może być narażona na przesuszenie, szorstkość i drażniące substancje.

Ułatwiają codzienną opiekę rodzicom, a jednocześnie są tak bezpieczne jak płatek nasączony wodą. Rekomendowane przez położne, zapewniają całkowite bezpieczeństwo dermatologiczne.

Regularne przewijanie dziecka jest decydujące dla dobrego samopoczucia malucha. Jeśli napotkasz na jakiekolwiek obawy, odpowiedź przyniesie Ci Twój instynkt. Uświadom sobie, ile przeszkód musiało pokonać dziecko w kanale rodnym. Z  Twoją pomocą jest dobrze przygotowane do życia na zewnątrz.

Wybierając miejsce do przewijania, weź pod uwagę, że w pierwszym roku życia maluszka spędzisz przy nim wiele czasu. Zmiana pieluchy to nie tylko rutynowa, wielokrotnie powtarzana w ciągu doby czynność, ale także okazja do zabawy i nawiązywania kontaktu z dzieckiem. Rodzice robią to poprzez głaskanie, delikatną gimnastykę oraz stymulację wzrokową niemowlęcia. Zwróć uwagę na to czy powierzchnia przewijaka ustawiona jest na wysokości Twoich bioder, w ten sposób unikniesz dolegliwości ze strony kręgosłupa. Wszystkie przedmioty potrzebne do przewijania dziecka powinny znajdować się w zasięgu Twojej ręki. Gdy dziecko jest już rozebrane, nie zostawiaj go samego na przewijaku, nawet na kilka sekund.

Płacz dzieci jest wyrazem ich dopasowywania się do życia w nowym środowisku. Zazwyczaj ma konkretną przyczynę, ale często jest koktajlem wielu uczuć, próbą uwolnienia się od napięć lub po prostu wołaniem o pomoc.
Nawet jeśli nie zawsze jest dla nas zrozumiały, nigdy nie pozostawiajmy go bez odpowiedzi. Powinniśmy tak samo respektować temperament i potrzeby niemowlęcia jak prawa osoby dorosłej. Daj dziecku tak wiele swobody jak to możliwe i tak wiele ograniczeń, jak to niezbędne.

Tulenie, noszenie, głaskanie, przytulanie, pieszczoty, to wyrazy miłości. Okazywanie uczuć to także zaspokajanie naturalnych potrzeb rodziców. W pierwszym roku życia, stymulowany dotykiem ośrodkowy układ nerwowy niemowlęcia, rozwija się najdynamiczniej.

Zmysł dotyku jest ściśle powiązany ze zamysłem propriocepcji, czyli z odbieraniem bodźców związanych z ruchem i zmianą położenia ciała. Dzięki temu wszystkie ruchy jakie wykonujemy są świadome i wyzwalają automatyczne reakcje odruchowe. Zmysł ten wpływa również na prawidłowe napięcie mięśniowe oraz tworzenie się schematu ciała. Troska i opiekuńczość są instynktownymi wzorcami zachowań jakich od pokoleń nauczyła nas natura.

Sama zdecyduj, co będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego Dziecka. Zasięgnij informacji u położnych na temat jakości naszych chusteczek nasączanych wodą. Zaufaj swoim umiejętnościom i zostań ekspertem od pielęgnacji i najlepszych wyborów dla swojego Malucha.
 

Emilia Jaśniewska – położna, konsultant snu dziecka. Autorka licznych artykułów parentingowych dot. karmienia piersią, pielęgnacji i rozwoju niemowląt. Na co dzień pracuje w prywatnym szpitalu w Warszawie. Współpracuje z pionierską Szkołą Narodzin Jeannette oraz koordynuje działania rozpowszechniające zastosowanie najlepszych praktyk w położnictwie. Wykładowca ponad czterdziestu konferencji dla położnych oraz wykładów i warsztatów dla przyszłych i obecnych rodziców.