Wróć do wszystkich inspiracji

WATERLESS – z korzyścią dla skóry i środowiska!

WATERLESS – z korzyścią dla skóry i środowiska!

Ekologia w naszej świadomości odgrywa coraz większą rolę. Problem zanieczyszczenia środowiska staje się codziennością, o którą chcemy dbać i wspierać nawet najmniejszymi działaniami. Zwracamy uwagę na segregację śmieci, ograniczenie generowania odpadów, wdrażamy ideę less waste, a nasz wzrok często poszukuje charakterystycznego znaczka recyklingu na opakowaniach. Ale zmiany środowiskowe dotyczą nie tylko Ziemi. Coraz głośniej mówi się, o zanikających zasobach wody pitnej.

Waterless

Oszczędzanie wody to nie tylko znane nam zakręcanie kranu podczas mycia zębów czy korzystanie z prysznica zamiast długich kąpieli w wannie. Waterless to trend, który oferuje alternatywne rozwiązania dla produktów codziennego użytku w postaci kostek, proszków i koncentratów zastępujących z powodzeniem ich płynne wersje. Jedyne, na co trzeba się przestawić podczas użytkowania to forma, w jakiej występują i sposób przechowywania.

Kosmetyki bez wody – czy to w ogóle możliwe?

Woda jest podstawą większości używanych przez nas kosmetyków - w składzie zwykle znajduje się na pierwszym miejscu. Usunięcie jej przynosi korzyść nie tylko dla środowiska, ale i dla nas samych. Mniej wody oznacza znaczne ograniczenie lub wyeliminowanie konserwantów, zwiększenie ilości naturalnych składników, a także większą skuteczność kosmetyku. Zwolennicy kostek uważają, że jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne. Dla przykładu – jeden szampon w kostce potrafi zastąpić do 3 butelek tego w tradycyjnej wersji! W formie kostki znajdziemy szampony i odżywki do różnych rodzajów włosów, peelingi i produkty do mycia ciała. W połączeniu z wodą otrzymujemy dokładnie znaną nam kremową formułę kosmetyku, którą wystarczy odpowiednio zaaplikować w zależności od przeznaczenia.

Należy jednak pamiętać, że kostki nie lubią ciągłego kontaktu z wodą. Dlatego warto zadbać o to, aby zawsze po użyciu mogły odpowiednio obeschnąć. Mydelniczka z otworkami, specjalna myjka, którą można dodatkowo wykonać masaż ciała czy przewiewny, bawełniany woreczek – sprawdzą się w tej roli idealnie!

Jeszcze więcej korzyści!

Znaczne ograniczenie zużycia wody podczas produkcji kosmetyków w skoncentrowanych formach to niejedyna korzyść. Takie produkty są bardziej kompaktowe i lżejsze, dzięki czemu ich transport może odbywać się rzadziej, w większych ilościach, co przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego. Ponadto opakowania kostek wytwarzane są zwykle z papieru, ograniczając jednocześnie zużycie plastiku, a sami producenci coraz częściej wdrażają powtórny obiegu wody w swoich fabrykach.

Nie można obok nich przejść obojętnie, przekonaj się – na własnej skórze! 

W naszych drogeriach czeka mnóstwo atrakcyjnych nowości w tym trendzie!

Może zainteresuje Cię również?:

A wszystkie trendy odkryjesz w zakładce SEZON!

Więcej informacji o trendach znajdziesz także w najnowszych wydaniach magazynu „Skarb”:


Metody płatności:MastercardVisaBlikPayPoPayUPrzelewy24GPay