Wróć do wszystkich inspiracji

Włosy matowe, bez połysku

Włosy matowe, bez połysku

Dla blasku warto kilka razy w tygodniu sprawić włosom intensywną kurację zaawansowaną, która:

  • pokrywa włosy odbijającymi światło polimerami;
  • zamyka łuski włosów, nadając im idealną gładkość;
  • wymaga poświęcenia jedynie kilku, kilkunastu minut;
  • działa tak skutecznie, że jej efekt utrzymuje się nawet po kilkukrotnym myciu włosów.

Podkręć blask

Narzekasz, że twoje włosy są matowe? Często za taki ich stan winę ponoszą niewłaściwa pielęgnacja i stylizacja, a także zbyt dużo zabiegów chemicznych, takich jak trwała czy intensywne rozjaśnianie. To także problem pań dojrzałych – niestety, wraz z wiekiem kosmyki tracą młodzieńczy blask. By poprawić ich wygląd, warto postawić na kosmetyki specjalistyczne. To z reguły trochę większy wydatek, ale rekompensuje go bogaty skład oraz duża wydajność preparatów. Zawierają więcej składników naturalnych niż chemicznych, a efekty ich działania są widoczne znacznie szybciej.

 

Wrzuć na luz

Gdy pasmom brakuje blasku, nie męcz ich mocną stylizacją. Zrezygnuj z silnie działających lakierów i żeli, które mogą obciążać i przetłuszczać włosy. Także sztywno ułożone fryzury podkreślają matowy efekt. Dlatego układaj włosy swobodnie, naturalnie. Do stylizacji używaj kosmetyków, które mają działanie pielęgnacyjne, np. olejków czy eliksirów.

 

Doceń jedwab

W upalne dni sukienka z tego szlachetnego materiału to najlepszy wybór. Podobnie jest z kosmetykami, które zawierają naturalne proteiny jedwabiu. Dodają włosom blasku i ładnie je wygładzają. Sekret ich stosowania to odpowiednia porcja kosmetyku. Są silnie skoncentrowane, dlatego stosuj je oszczędnie, bo inaczej mogą przetłuścić i posklejać pasma.

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

Wypróbuj moc jantaru

Bursztyny kojarzą ci się z miłymi, nadmorskimi spacerami ? Ekstrakt z nich możesz znaleźć także w kosmetykach. Wzmacnia włosy i sprawia, że odzyskują blask. To również naturalny filtr UV, chroni kosmyki przed słońcem. A wiadomo, że jego silne promienie przesuszają pasma i sprawiają, że stają się matowe. Maskę z tym składnikiem stosuj systematycznie – raz w tygodniu.

 

Zaufaj polimerom

To składniki zaawansowane technologicznie, nowoczesne. Jak działają? Potrafią skutecznie naprawiać uszkodzone, zniszczone pasma, które w efekcie ich działania odzyskują blask. Tworzą też film, który chroni włosy przed promieniowaniem UV i wysoką temperaturą.

Fot. Fotolia

Wypróbuj