Wróć do wszystkich inspiracji

Zabawa w ciepło-zimno

Zabawa w ciepło-zimno

Martwisz się, że stylizacja z użyciem wysokich temperatur zniszczy twoje włosy? Sięgnij po piankę termoochronną i nie martw się więcej o kondycję fryzury! Takie pianki:

  • mają wysoką odporność na temperaturę i chronią włosy przed ciepłem suszarki, prostownicy czy lokówki;
  • pozwolą uniknąć zniszczeń struktury włosa;
  • dzięki nim włosy szybciej wysychają i mniej ulegają uszkodzeniom powodowanym wysoką temperaturą.

Pianki oprócz ochrony zapewniają włosom odżywienie, nabłyszczenie i wygładzenie. Jeśli często modelujesz włosy za pomocą suszarki, lokówki lub prostownicy, pianka termoochronna powinna stać się twoim ulubionym kosmetykiem. Pianki tego typu zawierają pochodne silikonów lub olejki, które są odporne na wysoką temperaturę i dzięki temu mogą zabezpieczać przed nią włosy. Natomiast zawarty w nich alkohol przyspiesza proces suszenia. Jest to ważne, bo im włosy są bardziej mokre, tym łatwiej ulegają uszkodzeniom. Zaletą kosmetyków termoochronnych są też składniki o działaniu pielęgnacyjnym, które są aktywowane przez wysoką temperaturę.

Sztuka suszenia

Jak suszyć włosy, aby im nie szkodzić? Zacznij od aplikacji pianki, a następnie pozwól włosom delikatnie podeschnąć (możesz przyspieszyć ten proces, używając ręcznika z mikrofibry, który szybciej wchłania wodę). – Dopiero po kilku minutach zacznij suszyć je letnim strumieniem powietrza. Suszarkę ustaw na środkową prędkość. Staraj się nie suszyć włosów do końca. Powinny zostać odrobinę niedosuszone – radzi Ewa Zadrożna, stylistka fryzur z salonu Hair Master. Jeśli chcesz wysuszyć włosy do końca, pamiętaj koniecznie o domknięciu łusek włosów za pomocą zimnego nawiewu.


Pobierz aplikację i korzystaj z wyjątkowych rabatów na zakupy.