ŻYCIE EKO - ŁATWIEJSZE NIŻ MYŚLISZ!

05.05.2023

Jaki jest styl życia EKO? Szary, nudny, trudny i tylko dla tych, którzy mają dużo wolnego czasu? Nic bardziej mylnego. Eko może być ciekawe, kolorowe, dobrej jakości, skuteczne i niezwykle przyjemnie. Wystarczy spojrzeć na etykiety Czujesz Klimat w Rossmann i metodą małych kroków zrobić coś dobrego dla siebie i Planety. Małe, codzienne nawyki to m.in. wybór kosmetyków, z którymi będziesz działać na rzecz klimatu z przyjemnością, bez wysiłku nie rezygnując ze skuteczności i estetyki. 

Materiał pochodzi od marki Neboa

Zacznij od wody! 

To dobry początek, bo nawet kropla wody ma dla Ziemi znaczenie. Skróć czas, który spędzasz pod natryskiem - dzięki temu zmniejszysz ilość zużywanej wody. Świetnie sprawdza się do tego minutnik prysznicowy, który pomoże Ci kontrolować długość kąpieli. Gdy spieniasz na włosach szampon lub namydlasz ciało, po prostu zakręć kran. W ten łatwy sposób oszczędzisz w ciągu roku nie tylko wiele litrów cennej wody, ale także swoje pieniądze. 

 

Sięgaj po naturalną pielęgnację i zużywaj do końca! 

Do mycia ciała i włosów wybieraj naturalne kosmetyki, które faktycznie zużyjesz do zera. To łatwiejsze, gdy używasz kosmetyków, które ładnie pachną, dobrze się pienią, są wydajne, a ich skład jest przyjazny dla środowiska i nie budzi Twoich wątpliwości. Lista oczekiwań jest wymagająca, lecz naturalne, wegańskie kosmetyki Neboa spełniają je wszystkie. Ich receptury bazują na naturalnych składnikach, a dodatkowo są wolne od mikroplastiku. Taki wybór dla Ciebie i dla środowiska to czysta przyjemność w zgodzie z naturą. 

 

Wybieraj kosmetyki w ekoopakowaniach! 

Wydawałoby się, że to niemożliwe, bo opakowania kosmetyczne są złożone z wielu elementów, do tego rozdzielanie ich do właściwego pojemnika jest skomplikowane. 

A jednak marka Neboa stanęła na wysokości zadania i dostarcza dla Ciebie bardzo dobrej jakości, naturalne i wydajne kosmetyki do włosów i ciała w prostych opakowaniach z plastikiem z recyclingu. Bardzo łatwo je segregować i nadają się w 100% do ponownego przetworzenia. 

Małym ekokrokiem Neboa jest również nadruk na opakowaniach zamiast etykiety, dzięki czemu nie musisz rozdzielać elementów przed wyrzuceniem do pojemnika na plastik. Wybierając kosmetyki Neboa w ekoopakowaniach nadal otaczasz się ładnymi przedmiotami i masz realny wpływ na stan środowiska, a Twoja codzienna kąpiel i pielęgnacja staje się kolejnym krokiem do czystej Planety.  

zdj_tresc_v1.jpg
zdj_tresc_v2.jpg

Kupuj to czego potrzebujesz i dziel się! 

Przyjrzyj się swoim kosmetykom, które masz w łazience. Czy na pewno wszystkiego potrzebujesz i zawsze zużywasz do końca? Taki mały rachunek sumienia i przegląd opakowań to kolejny mały krok, który możesz zrobić dla Planety. Przyjrzyj się swoim wyborom, sięgaj bo kosmetyki, których możesz używać mniej, do samego dna i osiągnąć pożądany efekt. Sprawdzaj daty ważności i nie dopuszczaj do ich przeterminowania. Jeśli wybór okaże się nietrafiony, to dziel się z przyjaciółmi kosmetykami, które nie były dopasowane do Twoich włosów i skóry, zamiast wyrzucać prawie pełne opakowanie. 

 

Kapsułowe rozwiązania Neboa, to Twój wkład w czystość Planety! 

Neboa sprawi, że bez trudu skomponujesz swój ulubiony i designerski ekozestaw do pielęgnacji włosów i ciała. Codziennie potrzebujesz przecież tylko kilku produktów: szamponu i odżywki do włosów oraz kosmetyku do mycia ciała.  

Od Neboa dostaniesz naturalną pielęgnację dopasowaną do potrzeb włosów. Naturalne szampony na pewno zaskoczą Cię wyjątkową pianą, a żele pod prysznic zachwycą pięknymi zapachami, a cała marka skutecznością i wydajnością.