Jak usunąć tłustą plamę?

Na torbie plażowej ze 100% poliamidu mam tłustą, oleistą plamę. Niestety upranie jej w pralce nic nie dało. W jaki sposób i przy użyciu jakiego środka mogę się jej pozbyć?

Sprawa niestety nie jest łatwa, bowiem w usuwaniu plam najważniejsza jest szybkość działania i tylko ona zapewnia nam absolutną skuteczność. W tym przypadku domyślam się, że plama jest stara i to jest podstawowy problem. Generalnie tłuste plamy możemy usunąć płynem do mycia naczyń i piorąc w bardzo wysokiej temperaturze, co odpada skoro torba jest z tworzywa sztucznego.

Można spróbować jeszcze innej metody. Proszę plamę posmarować olejkiem eukaliptusowym i pozostawić na noc, a następnie prać jak zwykle. Tłustą plamę można usunąć posypując ją talkiem, a następnie położywszy na tkaninę i pod nią kawałek bibuły prasować gorącym żelazkiem - pamiętając o rodzaju tkaniny. Żelazko nie może być zbyt gorące, bo sztuczna tkanina się stopi i zmarszczy. Plamę można posypać mąką ziemniaczaną i po upływie 24 godzin dokładnie wytrzeć.

Wszystkie te wskazane metody zapewniają skuteczność na świeżych plamach. W tym przypadku nie jestem w stanie zagwarantować Pani sukcesu. Jeżeli okażą się nieskuteczne pozostanie Pani poszukanie w drogerii odplamiacza przeznaczonego do delikatnych tkanin, być może on pomoże. Na przyszłość polecam Pani artykuł znajdujący się na portalu na temat usuwania plam. Znajdzie tam Pani rozmaite metody na rozmaite plamy. Proszę jednak pamiętać, że plamę najłatwiej usunąć zanim wniknie ona głęboko w materiał.