Rozstępom w ciąży powiedz stanowcze nie!

Zwiększają elastyczność skóry i jej odporność na rozciąganie, pozwalają utrzymać ją w dobrej kondycji w ciąży i po porodzie, zmniejszają widoczność już istniejących rozstępów i hamują powstawanie nowych – specjalistyczne kremy, masła oraz oliwki. To doskonała broń w walce z rozstępami.

czytaj dalej »

6 sposobów na dobrą pamięć i koncentrację dziecka

Dobra pamięć i koncentracja to klucz do sukcesu w nauce. Podpowiadamy, jak skutecznie je stymulować.

czytaj dalej »

Czyste dłonie bez użycia wody? To możliwe!

O tym, że trzeba myć ręce, słyszymy już od przedszkola. Ale co zrobić, jeśli nie mamy dostępu do wody i mydła?

czytaj dalej »

Postaw na fluor od samego początku - pasty do zębów dla dzieci

O tym, że warto dbać o zdrowy uśmiech dziecka, rodziców nie trzeba przekonywać. Ale kiedy się do tego zabrać? Jakie metody są najskuteczniejsze? Jak wybrać odpowiednią pastę dla najmłodszych? W takich kwestiach najlepiej doradzą specjaliści.

czytaj dalej »

By kąpiel dziecka była przyjemna i bezpieczna

Zmiękczają wodę, myją, nawilżają skórę, pięknie pachną i robią dużo piany. Są też takie, które pielęgnują skórę problemową. Płyny do kąpieli można stosować już od pierwszych dni życia dziecka.

czytaj dalej »

Jak pielęgnować zęby?

Nawet jeśli nie masz jeszcze ząbków, twoje dziąsła potrzebują pielęgnacji. Dlatego codziennie, zanim wieczorem położysz się spać, mama lub tata powinni umyć je za pomocą silikonowej szczoteczki nakładanej na palec albo gazika nasączonego wodą czy naparem z rumianku.

czytaj dalej »

Jak dbać o skórę?

Przez pierwsze 4 lata życia twoja skóra jest podatna na przesuszenie i podrażnienia, ponieważ gruczoły łojowe i potowe dopiero się w niej wykształcają. Nie stanowi też jeszcze bariery dla brudu, zarazków, warunków atmosferycznych, chemii zawartej w kosmetykach.

czytaj dalej »

Co zrobić, gdy się skaleczysz?

Przydarzył ci się mały wypadek, cieknie krew i boli. Najwyraźniej też trochę się boisz. Spokojnie. Powiem ci, co teraz się wydarzy.

czytaj dalej »

Jak dokładnie myć ręce?

Na pewno dobrze wiesz, że przed jedzeniem trzeba mieć czyste ręce, ale czy rozumiesz dlaczego?

czytaj dalej »

Jak brać prysznic?

Teraz, gdy jest ciepło, wiele czasu spędzasz w parku czy na placu zabaw. Prysznic pozwala szybko zmyć z ciebie brud, pot, piasek i inne dowody na to, że zabawa była przednia.

czytaj dalej »