Deser pełen zdrowia

Odrobina przyjemności dla podniebienia? Czemu nie - byle zdrowo. Już od pierwszych miesięcy życia warto zadbać, aby dziecko odżywiało się prawidłowo i czerpało z jedzenia prawdziwą przyjemność.

czytaj dalej »

Smacznie bez glutenu

Uśmiechnięty, zadowolony i najedzony - taki powinien być każdy niemowlak. Czasem jednak z jedzeniem, a dokładniej - z jego przyswajaniem - mogą być kłopoty. Jednym z winowajców jest gluten.

czytaj dalej »

Picie dla dzieci

Wiemy, że osoba dorosła powinna codziennie wypijać przynajmniej dwa litry płynów. A jakie zapotrzebowanie na wodę mają dzieci? 

czytaj dalej »

Truskawkowy raj, czyli truskawki w menu malucha

Czerwiec to miesiąc kojarzący się z wysypem czerwonych pyszności – truskawek. Duże czy małe, słodsze lub bardziej kwaskowe. Jedne na przetwory, inne do zjedzenia z jogurtem czy bez dodatków. Każdemu chyba kojarzą się z latem. Dziś można uznać sezon truskawkowy za rozpoczęty.

czytaj dalej »

Kulinarne podróże dla najmłodszych - czyli dlaczego jadłospis maluszka nie musi być nudny!

Dlaczego przy rozszerzaniu diety zalecana jest różnorodność?  Pierwszy rok życia i okres rozszerzania diety to czas, w którym maluszek stopniowo, krok po kroku poznaje nowe smaki oraz konsystencje pokarmów. Pierwsze w diecie niemowlaka pojawiają się produkty jednoskładnikowe – przeciery warzywne i owocowe, w dalszej kolejności wprowadzane są pełnowartościowe dania warzywno-mięsne i warzywno–rybne. Zaleca się, aby podawać dziecku urozmaicone potrawy - im wcześniej maluszek zacznie poznawać nowe smaki, tym łatwiej przyjdzie mu akceptacja różnych produktów w wieku późniejszym.

czytaj dalej »

Karmienie nocne

Z punktu widzenia doradcy laktacyjnego nocne karmienie w pierwszym roku życia powinno być przynajmniej jedno. Jest ono potrzebne do podtrzymania laktacji na prawidłowym poziomie, a także ze względu na wyjątkowy skład pokarmu nocnego.

czytaj dalej »

Co może uczulać dziecko w świątecznym menu?

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań w gronie najbliższych. Na świątecznym stole pojawiają się specjalnie przygotowane przysmaki. Jeśli wiemy, że zasiądzie przy nim dziecko ze zdiagnozowaną alergią pokarmową, to powinniśmy zadbać o właściwy dobór świątecznego menu.

czytaj dalej »

Chronić przed otyłością-10 wskazówek odżywiania

Jak postępować, by chronić malucha przed otyłością? Nasza uwaga powinna być ukierunkowana na trzy grupy działań:  psychologiczną, związaną z regulacją mechanizmów głodu i sytości oraz związaną z nawykami żywieniowymi.

czytaj dalej »

W trosce o delikatny brzuszek małego dziecka

Układ pokarmowy maluszka jest delikatny i ma wyjątkowe potrzeby, dlatego wymaga odpowiedniego żywienia, które będzie wspierać jego rozwój i właściwe funkcjonowanie. Zdrowie małego brzuszka jest niezwykle ważne – gdy układ pokarmowy działa prawidłowo, dziecko ma siłę i energię, by poznawać świat i dalej się rozwijać. Bebiko PRO+ 2 z przełomową formułą Nutriflor PRO+, która łączy w sobie m.in. unikalny proces fermentacji mlekowej LACTOFIDUS, to nowy produkt, opracowany z myślą właśnie o delikatnych i dojrzewających brzuszkach najmłodszych.

czytaj dalej »

Porcja zbóż w diecie małego dziecka

Dieta małego dziecka powinna być urozmaicona i uwzględniać produkty z różnych grup żywności, w tym produkty zbożowe. Stanowią one źródło cennych węglowodanów, które dostarczają energii istotnej dla rozwijającego się mózgu, a z czasem – dla wzmożonej aktywności fizycznej i umysłowej dziecka.

czytaj dalej »