Wróć do wszystkich trendów

Jak malować brwi w 2022 roku? Trend fluffy brows i technika backcombing!

Jak malować brwi w 2022 roku?
Trend fluffy brows i technika backcombing!

W 2022 roku postaw na naturalne brwi! Powinny być one gęste i puszyste! Dozwolone jest całkowite „nicnierobienie” i pozostawienie ich sautè. Niech brwi żyją swoim życiem! Natomiast, jeśli mimo wszystko, chcesz je mieć pod kontrolą, postaw na trend fluffy brows!

Fluffy Brows, czyli brwi pełne objętości

Fluffy brows jest jednym z najpopularniejszych trendów makijażowych w 2022 r. Dla miłośniczek makijażu nie jest to nowość, ale ten hit ostatnich sezonów zostaje z nami! Nadal lubimy brwi w stylu bushy. Muszą być one gęste, krzaczaste i puszyste.

Technika Backcombing – na czym polega?

Do uzyskania efektu fluffy brows polecamy technikę backcombing, czyli szybkie i łatwe zagęszczenie brwi. Przy tej metodzie najczęściej używa się bezbarwne lub kolorowe żele, woski, pomady oraz specjalne mydełka do brwi. Można użyć również kredki do makijażu o pudrowym wykończeniu lub cieni. Technika backcombingu polega na czesaniu brwi szczoteczką w stronę przeciwną do kierunku ich wzrostu.

Backcombing krok po kroku

  1. Brwi czeszemy szczoteczką, zaczynając od końcówki ku środkowi twarzy.
  2. Jedną ręką musimy przytrzymać skórę, tak by była naprężona, a drugą wykonujemy krótkie ruchy czeszące poszczególne włoski w górę i w kierunku przeciwnym do kierunku ich wzrostu.
  3. Aby optycznie zagęścić brwi, zaleca się najpierw użyć bezbarwną pomadę/żel, a następnie „ubytki”, przerzedzenia wypełnić kredką, cieniem do brwi lub pomadą.

Zobacz wszystkie kosmetyki oraz akcesoria do makijażu brwi!

W sezonie wiosna/lato 2022 postaw na naturalne piękno i pełne, bujne brwi :)