NUROFEN,tabletki powlekane, przeciwbólowe i przeciwzapalne, Ibuprofenum 200 mg,przód
NUROFEN,tabletki powlekane, przeciwbólowe i przeciwzapalne, Ibuprofenum 200 mg,przód

NUROFEN Expresstabletki powlekane, przeciwbólowe i przeciwzapalne, Ibuprofenum 200 mg
6 szt., nr kat. 182602

NIEDOSTĘPNY ONLINE

Nurofen Express  - tabletki przeciwbólowe - 200 mg - 6 szt.  • Niezbędny w domowej apteczce - popularny lek radzący sobie z różnymi rodzajami bólu, do szerokiego zastosowania. • Przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwgorączkowy - stosowany w celu zmiany odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę. • Łagodzi ból - przyniesie ulgę w bólu głowy, bólu zęba, gorączki i bólu związanego z grypą czy przeziębieniem. • Do stosowania przez dzieci powyżej 6 roku życia - bezpieczny dla najmłodszych. • Zawiera ibuprofen - znany i szeroko stosowany, ceniony za szybkie i precyzyjne działanie, którego efekt jest odczuwalny zwykle 30 min po użyciu.  Przeciwbólowy lek Nurofen Express 200 mg to szybka ulga w bólu o łagodnym i umiarkowanym natężeniu. Gdziekolwiek jesteś sprawnie usuniesz objawy takie jak ból głowy, ból mięśni czy ból zęba. Działa również na bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, bóle kostne i stawowe, bóle mięśniowe, bóle menstruacyjne, nerwobóle czy gorączkę. Służy do krótkoterminowego, objawowego leczenia - w przypadku dłużej trwających dolegliwości należy zgłosić się do lekarza.   Nadaje się do stosowania przez młodzież, dorosłych, osoby starsze i dzieci (powyżej 6 roku życia i masie ciała większej niż 20 kg). Lek wydawany bez recepty.  Przed zastosowaniem zapoznaj się z treścią ulotki i stosuj się do zaleceń na opakowaniu.

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu w postaci 256 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Substancje pomocnicze to: kroskarmeloza sodowa, ksylitol, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, tusz do nadruku Opacode S-1-277001 (szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy).

PRZYGOTOWANIE I STOSOWANIE

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego, u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat.  Tabletki Nurofen Express należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie:  Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa – 1 do 2 tabletek, potem w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co cztery godziny. Tabletki popijać wodą. Nie stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.  Uwaga:  Nie należy zwiększać zalecanej dawki!  W przypadku przedawkowania leku, należy porozumieć się z lekarzem.  W przypadku wrażrnia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe , należy skontaktować się  z lekarzem.  Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.  Należy stosować najmniejszą możliwą dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.    Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni bez zalecenia lekarza.  W przypadku młodzieży w wieku 12 – 18 lat, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

OSTRZEŻENIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

ADRES PRODUCENTA / DYSTRYBUTORA

Reckitt Benckiser (Poland) S.A., 05-100, Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Okunin 1, Tel. +48 22 76 59 500.

Kod EAN
5 909990 639489

Więcej z tej linii

Więcej od NUROFEN

Więcej z kategorii