Kluczem jest intensywna pielęgnacja i odpowiednie zabezpieczanie przed kolejnymi uszkodzeniami :) Pielęgnacja końcówek włosów nierozerwalnie łączy się tak naprawdę z dbaniem o włosy na długości, dlatego zabiegi, które warto wykonywać dla poprawy ich kondycji są niemalże takie same.

 

Zniszczone końcówki włosów – pielęgnacja

Fryzjerzy rekomendują regularne podcinanie końcówek, najlepiej co 6-12 tygodni. Natomiast jeśli włosy będą już w dobrej kondycji, można je podcinać co sześć miesięcy, a nawet raz na rok! Na zniszczone i suche końcówki włosów zalecany jest zabieg olejowania, a podczas każdego mycia stosowanie odżywki lub maski, które nawilżają i odżywiają pasma! Swoją rutynę pielęgnacyjną możesz prowadzić metodą OMO (odżywka + mycie + odżywka). Odżywki wybieramy wg równowagi PEH, która polega na dostarczaniu włosom protein, emolientów i humektantów.

Zapomnij o szczotkach z metalowymi igiełkami! Zainwestuj w szczotkę z naturalnym włosiem lub włoskami nylonowymi. Włosom kręconym poleca się grzebienie plastikowe lub drewniane z szeroko rozstawionymi ząbkami. Proste i falowane włosy najlepiej rozczesywać na sucho. Dobrze jest wcześniej spryskać szczotkę serum silikonowym, olejkiem na końcówki włosów lub mgiełką. Loki natomiast rozczesujemy na mokro, wcześniej zabezpieczając je odżywką. Istotne jest, aby podczas szczotkowania nie szarpać włosów, tylko wykonywać delikatne ruchy. I najważniejsze: zrezygnuj z gumek recepturek i wszelkich gumek z metalowymi łączeniami!

Ogranicz stylizację na gorąco, a jeśli taką wykonujesz, zawsze stosuj produkty termoochronne.

Zadbaj o włosy od wewnątrz. Dieta bogata w tłuszcze, witaminy A i E, cynk, żelazo i miedź sprawi, że włosy będą mocniejsze i bardziej lśniące.

 

Dwuetapowe zabezpieczenie końcówek włosów

Do pielęgnacji warto wprowadzić dwuetapowe zabezpieczenie końcówek włosów. Na czym ona polega? Po umyciu włosów osusz je ręcznikiem lub owiń turbanem – koniecznie wykonanym z bawełny, wiskozy bambusowej lub jedwabiu. Następnie rozprowadź odrobinę olejku zabezpieczającego końcówki, skupiając się na ich dolnych warstwach. W kolejnym etapie zastosuj serum silikonowe, które ochroni zniszczone końcówki włosów przed wiatrem, zimnem i słońcem, zapobiegnie utracie nawilżenia oraz zniweluje uszkodzenia mechaniczne.

Zobacz sera i olejki do włosów dostępne w naszej drogerii!

Odpowiednia pielęgnacja włosów nie należy do najłatwiejszych, ale jeśli marzysz o pięknych kosmykach i chcesz pożegnać rozdwojone suche końcówki włosów, warto poświęcić im czas :)