Wróć do wszystkich inspiracji

Ampułki do dojrzałej pielęgnacji

Ampułki do dojrzałej pielęgnacji

Prościej nie będzie. Wypróbuj ampułki, które pomogą przywrócić młodość:

  • są dostosowane do wieku biologicznego skóry;
  • liftingują owal twarzy;
  • są wygodne w jednorazowej aplikacji;
  • zawierają skoncentrowaną dawkę składników odżywczych, wygładzających i nawilżających.

DLA DOJRZAŁEJ CERY

Piękna, dojrzała i świadoma... Po czterdziestce już doskonale wiesz, co służy Twojej cerze. Wybieraj więc kosmetyki ze skoncentrowanymi składnikami i bogatej konsystencji. Takie właśnie są ampułki.

WYPRÓBUJ COŚ NOWEGO

Nie stosowałaś wcześniej ampułek? Koniecznie je wypróbuj. Dojrzała skóra jest wymagająca i nawet najlepszy krem to dla niej trochę za mało. Ampułki możesz dołączyć do codziennej pielęgnacji. Rozświetlą cerę, wygładzą i poprawią owal twarzy. Stosuj je na takiej samej zasadzie jak serum – na oczyszczoną cerę, przed aplikacją kremu na dzień lub na noc.

NA KONKRETNY PROBLEM

Regenerujące, o głębokim działaniu, odmładzające – takich ampułek szukaj dla siebie. Zamknięto w nich skoncentrowane składniki odżywcze, dlatego działają silnie odmładzająco. Zazwyczaj nie ma w nich konserwantów, bo każda kryje w sobie jedną porcję kosmetyku.

Fot. Fotolia_RASP_Rossmann

TEGO SZUKAJ W AMPUŁKACH

Wybieraj te z retinolem, który regeneruje głębsze warstwy skóry. Ważne są też witaminy zwłaszcza C i E. Zwróć uwagę czy mają koenzym Q10, który odpowiada za regenerację skóry. Pomogą ci w wygładzeniu cery, pobudzą produkcję włókien kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność. Poczujesz się od razu młodsza o dekadę!

CZĘSTO PODRÓŻUJESZ?

 Ampułki potraktuj jak minikosmetyki, możesz je zabrać nawet na pokład samolotu. To świetna opcja, tym bardziej, że gdy otworzysz ampułkę, zawsze wklepujesz świeży, nieutleniony kosmetyk – to zaleta jednorazowych porcji.

Fot. Fotolia_RASP_Rossmann

LUBISZ SIĘ OPALAĆ?

Im więcej masz lat, tym bardziej chroń twarz przed słońcem, a po opalaniu koniecznie wklep kosmetyk regenerujący. Wiosną i latem możesz używać w tym celu ampułek przeznaczonych dla skóry po opalaniu z witaminą E i olejkami. Łagodzą podrażnienia i doskonale nawilżają. A im skóra ma więcej wilgoci, tym później pojawiają się zmarszczki.

Fot. Fotolia

Wypróbuj