Wróć do wszystkich inspiracji

Daj świeżość swoim stopom!

Daj świeżość swoim stopom!

Świeżość na każdym kroku zapewnią środki, które:

  • odświeżają stopy i obuwie;
  • eliminują przykre zapachy i chronią przed ich ponownym powstawaniem;
  • są wygodne i szybkie w użyciu;
  • niektóre także nawilżają skórę, chroniąc ją przed wysuszeniem.

Pocenie nóg – jak leczyć

Ten krępujący problem nie dotyka tylko wybranych. Zwłaszcza latem na pocenie się stóp narzeka niemal każdy. Nic dziwnego – na ich podeszwach znajduje się blisko tysiąc gruczołów potowych! W upalne dni działają one na zwiększonych obrotach. Masz tego dość? Wybierz preparat, który zapobiegnie kłopotom: dezodorant, puder lub talk. Warto stosować go rano, na czyste stopy – umyte antybakteryjnym mydłem i chłodną wodą, która obkurcza naczynia krwionośne i hamuje pracę gruczołów potowych.

Czego szukać w kosmetyku do stóp?

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

Dobre buty

Postaw na przewiewne obuwie, np. ażurowe, które w tym sezonie jest bardzo trendy! Do ulubionych butów użyj specjalnego sprayu, który zapewni przyjemny zapach, a przy okazji będzie działać antybakteryjnie. Stosuj go regularnie, najlepiej codziennie. 

Odświeżacz do stóp

No dobra... Nie udało się zapobiec kłopotom? Zdarza się to nie tylko tobie. Skorzystaj z preparatów, które „ratują sytuację” i niwelują nieprzyjemny zapach – działają natychmiast i zapewniają ochronę przez kolejne godziny. Można stosować je bezpośrednio na stopy, skarpetki lub do wnętrza obuwia. Warto nosić je ze sobą w torebce. To idealne produkty dla osób aktywnych fizycznie.

Fot. Fotolia-RASP-Onet

Co jeść, by zapobiec poceniu się stóp?

Za nadmierne pocenie się stóp odpowiada też nieodpowiednia dieta. Warto wprowadzić drobne zmiany w codziennym menu. Zamiast kawy pij melisę. Unikaj pikantnych przypraw: chilli, pieprzu, curry. Ogranicz potrawy mięsne, zwłaszcza tłuste. Postaw na sezonowe świeże warzywa i owoce, których teraz masz bez liku.

Wypróbuj