Wróć do wszystkich inspiracji

Dlaczego nawilżanie skóry jest ważne?

Dlaczego nawilżanie skóry jest ważne?

Podaruj chwile przyjemności skórze ciała i rozpieszczaj ją preparatami nawilżającymi, odżywczymi i regenerującymi. Są to kosmetyki, które:

  • nawilżą, uelastycznią i wzmocnią barierę lipidową naskórka;
  • ochronią ją przed przesuszeniem, przywrócą komfort i jej gładkość;
  • zmniejszą ryzyko podrażnień i zaczerwienień.

Chroń przed wysuszeniem 

Odpowiednio nawilżona skóra jest gładsza i jędrniejsza, wygląda młodziej, mniej też widać na niej grudki cellulitu. Na całej powierzchni pokryta jest cienką warstwą naturalnej emulsji – sebum zmieszanego z wodą. To właśnie ten płaszcz ochronny strzeże skórę przed wysychaniem. Jeśli zostanie naruszony, wilgoć z łatwością ucieka. Na szczęście, po nałożeniu odpowiedniego preparatu odzyskuje gładkość i naturalne pH.

To wysusza skórę ciała:

  • słońce i mróz
  • gorące kąpiele
  • zła dieta
  • klimatyzacja i kaloryfery

Nie tylko balsam

Spray, mus, olejek, preparat do stosowania pod prysznicem – do wyboru masz wiele formuł kosmetyków nawilżająco-odżywczych. Dobierz je do rodzaju skóry. Normalnej wystarczy lekki lotion, w przypadku suchej i dojrzałej przynajmniej dwa razy w tygodniu postaw też na odżywcze masła. Dzięki dużej ilości lipidów intensywniej regenerują i zmniejszają podrażnienia.

Zaraz po prysznicu 

Preparat do ciała nakładaj po kąpieli, na świeżo osuszoną ręcznikiem skórę. Łatwiej się wchłonie w rozpulchniony naskórek, a także – tworząc ochronną warstwę – zatrzyma w nim więcej wilgoci. 

Fot. Fotolia

Szukaj w kosmetykach

Zwróć uwagę, by w składzie preparatu znalazły się: mocznik (Urea), kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid), ceramidy (Ceramide), gliceryna (Glycerin). Działają higroskopijnie – przyciągają wodę i zatrzymują ją w naskórku. Dodatkowo stymulują produkcję elastyny i kolagenu. Ponadto dobroczynnie działają:

  • kwas mlekowy (Lactic Acid) – nawilża i koi przesuszoną skórę nóg;
  • koenzym Q10 (Ubichinon) – powstrzymuje utratę kwasu hialuronowego, nawilża i uelastycznia;
  • olejki: arganowy, migdałowy, masła shea (Shea Butter) – regenerują i odżywiają skórę. 

 

Zwróć uwagę! 

Skóra na łokciach i kolanach – niemal pozbawiona gruczołów łojowych – ma skłonność do wysychania i rogowacenia. Dlatego dwa razy w tygodniu złuszczaj ją peelingiem, a potem, najlepiej na noc, nacieraj odżywczym masłem lub olejkiem. Silnie natłuszczą naskórek, a obecne w nich witaminy A i E zapobiegną dalszemu wysychaniu. 


Pobierz aplikację i korzystaj z wyjątkowych rabatów na zakupy.