Wróć do wszystkich inspiracji

Dwa etapy, czyli solidne mycie twarzy

Dwa etapy, czyli solidne mycie twarzy

Raczej wszyscy wiemy, że twarz należy oczyszczać – rano, wieczorem, czasem nieco solidniej. Co trochę pojawiają się nowe metody, formuły i akcesoria, które mają pomóc w uzyskaniu idealnie czystej cery. 10 kroków japońskiej pielęgnacji, moda na oleje, ściereczki do demakijażu i inne myjki. I niech pierwszy rzuci gąbką ten, kto nigdy tego nie próbował. 

No właśnie. Ile tak naprawdę nam trzeba, aby dobrze umyć buzię? 

Dwa kroki. Tylko dwa.  

Poznajmy więc bliżej dwuetapowe oczyszczanie twarzy.

1 etap to demakijaż, jeśli się malujesz lub oczyszczanie wstępne, jeśli cały dzień jesteś saute. To trochę jak z praniem wstępnym w pralkach automatycznych, tylko z buzią obchodzimy się delikatniej niż pralka  :)

No to zmywamy: podkłady, pudry, cienie do powiek, tusze do rzęs, kurz i wszelkie zabrudzenia dnia codziennego. Płyn micelarny, mleczko do demakijażu lub olejki - te formuły najlepiej radzą sobie z ich rozpuszczeniem. Pierwsze dwie formuły wymagają użycia wacików, które często są "miarą dokładności" - kojarzysz powiedzenie "zmywać do czystego wacika"? No właśnie :) Jednak to wcale nie oznacza, że twarz jest już czysta i nic więcej nie trzeba robić. Produkty do demakijażu często zawierają substancje myjące, które także należy zmyć. Pozostawione na skórze uniemożliwiają wchłanianie się serum i kremu, choć byś stosowała najdroższe na świecie. Ponadto mogą powodować powstawanie podrażnień i wyprysków, których przecież nikt nie lubi.  

oczyszczanie twarzy 1

Dlatego pora na 2 etapmycie właściwe żelem lub pianką

Obydwa rodzaje produktów są idealne do dalszego mycia. Między sobą różnią się konsystencją, ale działają bardzo podobnie. Domywają resztki zanieczyszczeń i usuwają wcześniej zaaplikowane płyny micelarne, olejki, mleczka, przygotowując tym samym cerę na przyjęcie składników pielęgnacyjnych z ulubionego kremu. Przy wyborze środka myjącego kieruj się potrzebami skóry i własnymi upodobaniami. Jeśli lubisz formułę delikatnej, puszystej pianki – śmiało po nią sięgaj. Jeśli z kolei jesteś przywiązana do tradycyjnego żelu – nie musisz tego zmieniać :) Obydwa rodzaje kosmetyków wzbogacone bywają o substancje łagodzące, kojące, nawilżające czy antybakteryjne, żebyś jak najlepiej mogła dobrać je do aktualnego stanu swojej skóry. 

oczyszczanie twarzy 2

Myjące wspomagacze 

Istnieje kilka rodzajów dodatkowych akcesoriów, które mają na celu wspomaganie całego procesu oczyszczania. Silikonowe myjki, szczoteczki, gąbeczki, rękawice do demakijażu – jest w czym wybierać :) Zauważ, że każdy z nich ma powierzchnię czyszczącą, która dotyka twarzy: miękkie włosie, delikatne wypustki, struktura gąbki – każda z nich odpowiada za dodatkowy peeling oraz masaż podczas mycia, przez co używanie mechanicznych peelingów należy nieco ograniczyć. Ponadto, decydując się na takie wspomaganie należy pamiętać, aby obowiązkowo po każdym myciu dokładnie czyścić i osuszać akcesoria. Wystarczy użyć wody z mydłem i pozostawić w przewiewnym miejscu do wyschnięcia. W razie konieczności można uprać je w pralce, w specjalnym woreczku (szczególnie rękawiczki i ręczniczki do demakijażu). W żadnym wypadku nie można pomijać tego kroku – bakterie bardzo lubią wilgotne środowisko, ale cera bakterii już niekoniecznie :) 

A jakby co - mycie buzi czystymi dłońmi jest też wystarczające  :)

Dowiedz się więcej o tym, jak dobrze oczyszczać cerę. Posłuchaj naszych ekspertek w podcaście: TUTAJ

duety oczyszczające