Wróć do wszystkich inspiracji

Jak dbać o włosy farbowane?

Jak dbać o włosy farbowane?

Jeśli chcesz chronić odcień swoich włosów, 1-2 razy w tygodniu spraw im intensywną kurację maską, serum, olejkiem lub eliksirem, które:

  • wymagają poświęcenia większej ilości czasu (od kilku do kilkunastu minut);
  • wzmocnią efekt koloryzacji nawet kilka tygodni po farbowaniu;
  • zapobiegną utlenianiu i wypłukiwaniu się pigmentu.

Spłukaj je po użyciu.

Co się dzieje z kolorem?

Przecież dopiero co farbowałam włosy! Dlaczego pasma tak szybko tracą intensywny odcień i blask? Najczęściej sama masz na to wpływ, bo stosujesz nieodpowiednie kosmetyki. Aby więc nie narzekać, warto zadbać o nie wyjątkowo starannie.

 

 

Skąd te problemy

O wyblakły odcień włosów z reguły obwiniamy gorące promienie słoneczne. I dużo w tym prawdy, ale przyczynia się do tego także niewłaściwa pielęgnacja. Dlatego postaw na wyspecjalizowane kosmetyki – dzięki nim piękny kolor utrzyma się nawet kilka tygodni po farbowaniu.

 

Czas… start!

Specjalne szampony i odżywki zacznij stosować od razu po farbowaniu. Gdy włosy wyblakną, nie będzie to już miało większego sensu. Takie kosmetyki podtrzymują ładny odcień, ale przecież nie koloryzują włosów. Najszybciej intensywność tracą odcienie rude. Pod wpływem słońca szarzeją też blondy. Bardziej odporne są ciemniejsze odcienie, np. brązy, ale też ich odcień może się niekorzystnie zmieniać.

 

Specjalnie po koloryzacji

Kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych:
• bazują na składnikach, które wzmacniają łuskę włosa – dzięki temu kolor utrzymuje się dłużej,
• zapewniają też dobre nawilżenie,
• odżywiają i chronią włosy przed szkodliwym wpływem słońca czy zanieczyszczeń.