Wróć do wszystkich inspiracji

Jak dobrać głowicę do pilnika elektrycznego?

Jak dobrać głowicę do pilnika elektrycznego?

Jeśli masz pilnik o napędzie elektrycznym, pamiętaj o tym, że po 6 miesiącach powinnaś wymienić jego głowicę. Jest już starta, osiadają na niej bakterie i zanieczyszczenia. Głowice do pilników mają różne tekstury:

  • gruboziarnistą – do stwardniałego naskórka; 
  • drobnoziarnistą – do miękkiego naskórka; 
  • delikatnie wygładzającą – do idealnego wyrównania skóry. 

Jaki wkład wybrać?

Jeśli skóra na twoich stopach ma tendencję do rogowacenia, pomoże ci głowica o gruboziarnistej teksturze. Działa intensywniej, ale dzięki temu skutecznie pozbędziesz się nawet grubej warstwy naskórka. Wystarczy 5-10 minut masażu pilnikiem, aby usunąć wszystkie zgrubienia. Możesz zrobić to przy oglądaniu ulubionego serialu. Pilnik jest bardzo prosty w użyciu, łatwo nim manewrować.

Pamiętaj tylko, aby korzystać z pilnika elektrycznego dokładnie według wskazówek umieszczonych na opakowaniu. Nawet jeśli wydaje ci się, że masz mocno zrogowaciały naskórek, nie przykładaj głowicy w jednym miejscu dłużej, niż jest to zalecane.

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

Gdy potrzebujesz odświeżenia

Jeśli systematycznie dbasz o stopy albo nie masz problemów z rogowaceniem, spokojnie możesz wybrać głowicę drobnoziarnistą. Po jej użyciu nie będzie nawet śladu po zgrubieniach.

 

A może ekspresowe wygładzenie?

Jeśli chcesz szybko odświeżyć efekt pomiędzy pedikiurami, sięgnij po głowicę wygładzającą. Dzięki niej skóra będzie miękka i delikatna. Tak wypielęgnowane stopy pięknie prezentują się w sandałkach i klapkach.

Fot. Fotolia

Pamiętaj o konserwacji!

Głowica, czyli najważniejsza część elektrycznego pilnika do stóp, działa bez zarzutu przez około pół roku. Po tym czasie trzeba ją wymienić. Dzięki temu pielęgnacja będzie efektywna i w pełni higieniczna.

Pamiętaj! Po każdym użyciu pilnika umyj, a potem osusz głowicę. 

Wypróbuj