Wróć do wszystkich inspiracji

Jak działa odżywka do paznokci?

Jak działa odżywka do paznokci?

Zanim nałożysz lakier, wydobądź blask naturalnych paznokci. Pomogą Ci odżywki, które:

  • odbudowują płytkę, przyspieszają jej wzrost i zwiększają wytrzymałość; 
  • utwardzają, redukują przebarwienia; 
  • pomagają przy problemach z łamliwością, pękaniem i przesuszaniem; 
  • są skuteczną bazą pod lakier.

Czas na małe co nieco dla paznokci!

Wybierz odżywkę do paznokci dla siebie

Jedne nawilżają, inne wzmacniają, a nawet wspomagają wzrost. A ty jakiego efektu oczekujesz od odżywki do paznokci? Zobacz, którą wybrać oraz jak ją stosować, aby twoje paznokcie zawsze były zdrowe i piękne. Nawet po zdjęciu tipsów czy hybrydy.

By wzmocnić kruchą płytkę

Jeśli końcówki twoich płytek są kruche i łamliwe, zwykle świadczy to o niedoborze witamin A, C, E i z grupy B oraz minerałów: magnezu, cynku, krzemu, żelaza. To także często efekt kontaktu z detergentami.

Łamliwe paznokcie potrzebują też nawilżenia, dlatego odżywka do ich pielęgnacji powinna zawierać olejek, np. arganowy, jojoba, słonecznikowy lub lawendowy. Składniki te przenikają w głąb płytek i wzmacniają je.

Bez rozdwajania

Paznokcie miękkie, rozdwajające się potrzebują solidnego wzmocnienia. Szukaj odżywek, które w składzie mają m.in. keratynę, wapń, żelazo i jedwab. Zwykle kuracja trwa 4-7 dni – każdego dnia aplikujesz nową warstwę, kolejnego dnia zmywasz ją i nakładasz świeżą. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z zaleceniami producenta i używać odzywki zgodnie z instrukcją.

Fot. Fotolia-RASP-ROssmann

Jasna płytka

Często malujesz paznokcie? Używaj odżywki jako bazy pod kolorowy lakier. To wzmocni płytkę, ochroni ją przed przebarwieniami i ułatwi rozprowadzanie lakieru. Jeśli nie masz czasu na kolorowy manikiur, bezbarwna lub pastelowa odżywka sprawi, że paznokcie będą wyglądały na zadbane i zyskają zdrowy blask.

Paznokcie po tipsach

Regularne używanie odżywki to najlepszy sposób na odbudowę zniszczonych płytek po tipsach, akrylu czy nieumiejętnie zrobionej hybrydzie. Wybierz kosmetyk do cienkich i osłabionych paznokci i nakładaj go nawet co 2-3 dni. Kurację odbudowującą zaplanuj na przynajmniej dwa miesiące – tyle czasu potrzeba, aby przywrócić płytkom dobrą kondycję.

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

Zdrowe paznokcie

Są też odżywki do paznokci, które oprócz właściwości regeneracyjno-pielęgnacyjnych, chronią je przed rozwojem grzybicy, także u stóp. Taki preparat wspomaga leczenie już zainfekowanych paznokci, a także chroni zdrowe. Aplikuje się jak lakier, nanosząc także na spód wystającej końcówki płytki.

Wypróbuj