Wróć do wszystkich inspiracji

Jak stosować zmywacz i odtłuszczacz do paznokci?

Jak stosować zmywacz i odtłuszczacz do paznokci?

Zmywacze i odtłuszczacze... są niezbędne jeśli lubisz malować paznokcie, ponieważ:

  • skutecznie usuwają lakier bez niszczenia jego płytki;
  • odżywiają płytkę, odbudowują ją i chronią przed uszkodzeniami;
  • przygotowują płytkę paznokcia do manikiuru;
  • zwiększają przyczepność lakieru i przedłużają jego trwałość.

Po malowaniu paznokci użyj osuszacza, to kosmetyk który przyspiesza schnięcie lakieru, zabezpiecza przed zarysowaniami, ścieraniem i odpryskiwaniem, a dodatkowo nabłyszcza.

Czy osuszacz jest niezbędny?

Lakiery, zwłaszcza te kolorowe i z drobinkami schną dość długo. Jeśli nie odczekasz tyle, ile trzeba zniweczysz cały manikiur. Zastosuj osuszacz. To kosmetyk, który przyspiesza utwardzenie lakieru i/lub odżywki i zabezpiecza przed zarysowaniami, smugami i odpryśnięciami. Do wyboru masz preparaty w kropelkach lub w sprayu. Aplikuj je na już pomalowany paznokieć.

Jaki zmywacz do paznokci wybrać?

Wybieraj zmywacz, który zawiera witaminy A i E oraz olejki: rycynowy i arganowy. Usuniesz lakier i jednocześnie odżywisz płytki. Są już specjalne zmywacze przeznaczone do lakierów hybrydowych. Spośród nich wybieraj takie, które mają witaminy i składniki pielęgnujące paznokcie.

Do czego służy odtłuszczacz?

Zdarza ci się o nim zapominać? To najczęstszy błąd podczas domowego manikiuru. Gdy aplikujesz lakier na nieodtłuszczoną płytkę, nie ma szans, aby był trwały. Paznokcie mają naturalną barierę ochronną – tłusty film, który sprawia, że emalia słabiej się trzyma. W efekcie odpryski pojawiają się szybko. Dlatego zawsze przed malowaniem umyj ręce, a następnie – przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem. Ten kosmetyk usuwa także resztki zmywacza i kremów idealnie przygotowując paznokcie do malowania.

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

Wypróbuj