Wróć do wszystkich inspiracji

Jak wzmocnić włosy z problemem?

Jak wzmocnić włosy z problemem?

Kilka razy w tygodniu warto sprawić swoim włosom intensywną, zaawansowaną kurację maską, serum, olejkiem lub eliksirem, które:

  • wymagają nałożenia na kilka do kilkunastu minut;
  • ale ich efekt działania utrzyma się nawet po kilkukrotnym myciu włosów;
  • są przebadane klinicznie, a ich działanie udowodnione;
  • mają maksymalną dawkę substancji leczniczej, a minimalną zbędnych składników.

Powszechny problem

Wypadanie włosów i łupież to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Z reguły dotyczy osób po pięćdziesiątce i związany jest z przemianami hormonalnymi, często też z nadmiernym stresem. Na szczęście intensywna kuracja, czyli stosowanie kilka razy w tygodniu zaawansowanych preparatów – serum, ampułek czy toników – pomaga powstrzymać przerzedzanie fryzury. Takie kosmetyki są bogate w wysokiej jakości składniki aktywne, więc szybko i mocno pielęgnują skórę głowy.

 

Postaw na masaż

Tutaj też ważna jest systematyczność i... dobre chęci. Masowanie skóry głowy nie jest trudne, łatwo się tego nauczyć. Można też wykorzystywać dostępne w drogeriach masażery. Najważniejsze, by robić to codziennie. Dlaczego? Dzięki niemu poprawia się ukrwienie skóry głowy i przyspiesza regeneracja cebulek.

Witaj w grupie

Lista kosmetyków, których używasz do włosów, jest już pewnie dość długa. Jednak powinien dołączyć do niej jeszcze jeden – tonik, ampułki lub serum, które wciera się bezpośrednio w skórę głowy. Przy systematycznym stosowaniu preparatów wzmacniających pierwsze efekty kuracji widać już po kilku tygodniach, zaś nowe, zdrowe włosy pojawią się po kilku miesiącach.

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

Nie wierz w mity

Często powtarza się, że czesanie czy szczotkowanie włosów powoduje wypadanie włosów. To nieprawda. Wręcz przeciwnie – może pomóc. Regularne szczotkowanie sprawia, ze skóra głowy jest lepiej ukrwiona, dzięki temu do mieszków włosowych dociera więcej substancji odżywczych. Dlatego włosy warto czesać, tylko trzeba robić to delikatnie. Najlepiej wieczorem, tuż przed snem.

Fot. Fotolia

Czy wiesz, że…

Najwięcej włosów wypada jesienią, po letniej ekspozycji na słońce.

Wypróbuj