Wróć do wszystkich inspiracji

Jaka odżywka do włosów suchych?

Jaka odżywka do włosów suchych?

Postaw na odżywki, które:

  • przywracają elastyczność i miękkość włosów;
  • wyrównują nawilżenie włosów na całej długości;
  • zapobiegają łamliwości.

Dlaczego wysychają?

Często używasz suszarki i prostownicy? Pijesz mało wody, a twoja dieta nie jest urozmaicona? To – plus farbowanie i rozjaśnianie – najważniejsze powody przesuszania się pasm. Łuski otoczki się rozchylają, przez co z włosów ucieka wilgoć. W efekcie są matowe i kruche, puszą się, elektryzują. Co różni je od zniszczonych kosmyków? Te ostatnie charakteryzują się głównie łamaniem i rozdwajaniem końcówek, mogą się też przetłuszczać.

 

Wybierz dobrą odżywkę

Pamiętaj, że zadaniem szamponu jest głównie oczyszczenie skóry głowy, za pielęgnację odpowiada odżywka. Stosuj ją po każdym myciu. Kiedy pasma są ciągle przesuszone, sięgnij po zaawansowane wersje tego kosmetyku. Mają bogatszą formułę, więcej składników aktywnych wysokiej jakości. Zawierają odpowiednio dobrane humektanty, czyli nawilżacze, jak i emolienty, substancje zamykające wilgoć wewnątrz włosa.

Fot. Fotolia-Rossmann-RASP

Nałóż w odpowiedni sposób

Wypróbuj patent na supernawilżenie! Po umyciu głowy szamponem osusz lekko włosy ręcznikiem. Odżywkę nawilżającą zaaplikuj najpierw na końcówki, tu kosmyki najbardziej potrzebują wilgoci. Potem chwytaj je, pasmo po paśmie, i przeciągaj palcami od wysokości ucha, ku dołowi, spłucz. Tym sposobem odpowiednia ilość preparatu znajdzie się tam, gdzie trzeba. Dodatkowo wygładzisz łuski i dodasz fryzurze blasku.

Wypróbuj