Wróć do wszystkich inspiracji

Jaka odżywka do włosów zniszczonych?

Jaka odżywka do włosów zniszczonych?

Pielęgnuj je zaawansowanymi odżywkami, które przy codziennym stosowaniu:

  • odbudują zniszczoną strukturę włosa;
  • przywrócą utracony blask;
  • nadadzą im miękkość i ułatwią rozczesywanie.

Zawsze po szamponie

Jeśli włosy są szorstkie, przesuszone, łamią się na końcach, oczekuj od odżywki czegoś więcej niż pomoc przy rozczesywaniu pasm. Szukaj produktów zaawansowanych, które nie tylko otulają i wygładzają poszczególne włosy, ale też regenerują ich powierzchnię. Mają bogatsze składy od zwykłych odżywek. Powinny zawierać:

  • olejki roślinne,
  • ceramidy,
  • proteiny i polimery.

Odbudowa zniszczonej struktury włosa wymaga systematycznej pielęgnacji. Używaj odżywek regenerujących po każdym myciu włosów, a wkrótce zobaczysz efekty.

 

 

Czy wiesz, że…

Osłonka włosa zbudowana jest z keratyny. Kiedy jej łuski są zdrowe i niezniszczone, ściśle przylegają do łodygi, a pasma są gładkie. Zabiegi fryzjerskie, ale też promieniowanie słoneczne czy tarcie mokrych włosów ręcznikiem rozchylają i wyłamują łuski. Kosmyki stają się szorstkie, łatwiej tracą wilgoć, są suche i łamliwe, a także skłonne do rozdwajania się.

 

 

Co możesz zrobić?

Zadbaj o to, by uzupełnić ubytki w osłonce. Dzięki keratynie, cząsteczkom perły, jedwabiu, kolagenu czy elastyny, dodawanym do odżywek, powierzchnia włosa znów staje się gładka, przez co idealnie odbija światło, dodając fryzurze blasku.

Fot. Fotolia-Rossmann_RASP

Zadbaj o końcówki

Jeśli twoim problem są rozdwajające się końcówki, jeszcze przed myciem delikatnie wmasuj w nie porcję odżywki wielkości orzecha laskowego. To je ochroni. Następnie użyj szamponu, spłucz i ponownie nałóż odżywkę, tym razem od ucha w dół. Zmyj wodą.

 

Dobrze rozprowadź

Po nałożeniu odżywki możesz przeczesać kosmyki grzebieniem o szerokich, gładkich zębach. Dzięki temu preparat otuli każde z pasm.

Fot. Fotolia

Wypróbuj