Wróć do wszystkich inspiracji

Męska pielęgnacja: atrakcyjny znaczy zadbany

Męska pielęgnacja: atrakcyjny znaczy zadbany

Męskość to także dbanie o siebie. Kobiety lubią u swoich mężczyzn zdrową skórę, wypielęgnowany zarost oraz przyjemny zapach.

Koniec mody na brody? Nic podobnego. Męski zarost to trend, który nieustannie zwyżkuje. Każdy mężczyzna, który raz zapuści brodę i przekona się, że dodaje mu ona męskości, nigdy z niej nie zrezygnuje. Początkowe wątpliwości brodaczy wiążą się z nieznajomością technik pielęgnacji, ale z czasem utrzymanie zarostu w świetnej kondycji staje się proste i oczywiste jak mycie zębów.

Polacy polubili kosmetyki do zarostu – doskonale wiedzą, że brodę należy myć, skórę pod zarostem nawilżać, a same włosy regularnie przycinać, czesać i nakładać na nie odpowiednio dobrane produkty: olejki, pomady czy woski, które nie tylko pielęgnują, ale też ułatwiają stylizację.

Nasi klienci przychodzą do nas regularnie, by profesjonalnie przyciąć zarost, nadać mu odpowiedni kształt. Zabieg ten ułatwia domową pielęgnację i sprawia, że broda, rosnąc, utrzymuje ładną formę.

Bierz zimny prysznic 

Udowodniono naukowo, że natrysk zimną wodą nie tylko poprawia krążenie i dodaje energii, ale też zapobiega depresji.
Zimno aktywuje współczulny układ nerwowy, zwiększa poziom endorfin i uwalnia noradrenalinę – hormon, który mobilizuje mózg i ciało do działania.

Trenuj mięśnie dna miednicy

Mogą uratować ci życie, a przynajmniej sprawność seksualną. Naukowcy z Bristolu przeprowadzili eksperyment z mężczyznami cierpiącymi na zaburzenia erekcji, zachęcając ich do regularnych ćwiczeń mięśni Kegla. W ciągu 3–6 miesięcy 40 proc. odzyskało erekcję. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za kontrolę miednicy i kręgosłupa.
Jeśli są słabe – możesz mieć problemy z bólem krzyża, dyskopatią, rwą kulszową, stawami biodrowymi i kolanowymi oraz prostatą.

Co sprawia, że mężczyźni są atrakcyjni dla kobiet?

Wzrost

Większość kobiet woli wyższego mężczyznę. Idealna różnica to 10–12 centymetrów – w sam raz, by założyć buty na obcasach i nadal nie przewyższać partnera.

Zdrowie

Kiedy spotyka się potencjalnego partnera pierwszy raz, podświadomie podoba się  w nim wszystko, co świadczy o dobrym zdrowiu i kondycji.
Natomiast każde zaburzenie – jak np. duży brzuch, ubytki w uzębieniu, ziemista cera, mogą być sygnałem późniejszych kłopotów.

Zapach

Już przy pierwszym kontakcie zapach może dyskwalifikować albo zachęcać do dalszej znajomości.

Poczucie humoru

Kobiety uwielbiają mężczyzn, którzy potrafią rozbawić  je w kryzysowej albo kłopotliwej sytuacji.


Pobierz aplikację i korzystaj z wyjątkowych rabatów na zakupy.