Wróć do wszystkich inspiracji

Misja: czysta i zdrowa skóra twarzy!

Misja: czysta i zdrowa skóra twarzy!

Oczyszczaj twarz codziennie rano i wieczorem. To pierwszy i niezwykle ważny krok w pielęgnacji. Żel lub olejek myjący:

  • oczyszczą skórę z sebum, potu i kurzu, które osadzają się także w nocy;
  • zapobiegną powstawaniu zaskórników i niedoskonałości;
  • oczyszczając skórę zapewnią lepsze wchłanianie się składników odżywczych z kremów.

Raz lub dwa razy w tygodniu użyj też peelingu.

 

Myj rano i wieczorem

Skórę twarzy oczyszczaj dwa razy dziennie. Rano, po przebudzeniu, pozbędziesz się potu i nadmiaru sebum. Z kolei wieczorem zmyjesz makijaż i zanieczyszczenia gromadzące się na naskórku przez cały dzień.

Dobierz konsystencję

Wybierz produkt, który nie tylko oczyści twoją skórę, lecz także o nią zadba. Masz cerę tłustą lub mieszaną? Wypróbuj żel myjący. Dobrze oczyszcza pory i zapobiega powstawaniu krostek. Za to cera sucha pokocha olejki. W połączeniu z wodą tworzą delikatną emulsję, która świetnie zmywa zanieczyszczenia i makijaż bez wysuszania naskórka.

Traktuj ją z czułością

Podczas mycia nie trzyj skóry, szczególnie czoła, zamiast tego lekko masuj ją opuszkami, od środka ku skroniom, a potem w górę do linii włosów. Policzki oczyszczaj od skrzydełek nosa ku uszom, brodę i szyję – kolistymi ruchami.

 

 

Nie zapominaj o peelingu

To drugi, równie ważny, etap oczyszczania skóry. Złuszcza martwe komórki naskórka i odtyka ujścia gruczołów łojowych, nie pozwalając na tworzenie się zaskórników. Użyj go raz, dwa razy w tygodniu, a cera idealnie wchłonie krem. Będzie też wygładzona i pełna blasku.

 

Zmyj się!

Chodzisz późno spać? Nie czekaj z demakijażem do momentu, aż będziesz kładła się do łóżka. Oczyść cerę wczesnym wieczorem i daj jej odpocząć. Krem na noc dobrze się wchłonie, więc pielęgnacja na zakończenie dnia będzie skuteczniejsza.


Metody płatności:MastercardVisaBlikPayPoPayUPrzelewy24GPay