Moda na brodę

Mężczyźni pokochali zarost! A wiele kobiet uważa, że brodacze są znacznie bardziej seksowni niż ich gładko wygoleni koledzy. Jednak o brodę trzeba dbać! Z pomocą przychodzą nasze nowości!

Pielęgnacja na co dzień

Brodę należy myć specjalnym szamponem min. 2-3 razy w tygodniu. Następnie dobrze jest użyć specjalnych kosmetyków do pielęgnacji zarostu. Wśród nich są olejki, które mają właściwości nawilżające, zmiękczające i odżywcze. Dodatkowo pielęgnują skórę  pod brodą oraz zabezpieczają przed słońcem, wiatrem i mrozem.

Można również stosować balsam lub pomadę. Balsam jest gęstszy od olejku, dlatego oprócz nawilżenia, pozwala na odpowiednie wymodelowanie brody i nadanie jej odpowiedniego kształtu.

Pomada oraz wosk są jeszcze gęstsze od balsamu. Pozwalają na zdyscyplinowanie najbardziej niesfornych włosków, wygładzają, odżywiają i nadają delikatny blask.

Jak prawidłowo przycinać brodę?

Na początku należy uczesać brodę grzebykiem. Kiedy będzie już dobrze wyczesana, wycinamy zbędne włoski za pomocą nożyczek lub trymera. Na koniec dobrze jest przygładzić brodę balsamem lub pomadą.

Dzięki kilku krokom broda będzie wyglądać niczym ułożona u barbera. Najważniejsze, aby miała przemyślany kształt, była odpowiednio zadbana i wypielęgnowana.

W naszych drogeriach czeka 3 000 nowości! Poznaj wszystkie i znajdź coś dla siebie! 

Może zainteresuje Cię również?:

A wszystkie trendy odkryjesz w zakładce SEZON!

Więcej informacji o trendach znajdziesz także w najnowszym wydaniu magazynu „Skarb” :)