Wróć do wszystkich inspiracji

Modne fryzury damskie 2019: lob (long bob), pixie cut i inne

Modne fryzury damskie 2019: lob (long bob), pixie cut i inne

Lob czyli long bob, pixie cut.  Jakie jeszcze cięcia, stylizacje, kolory zobaczyliśmy na głowach modelek podczas pokazów mody? Poznaj modne fryzury damskie 2019:

Modne fryzury damskie 2019: lob - dłuższa wersja boba, czyli long bob

Znacie boba? Poznajcie loba (long boba) – to jego nowa, wydłużona wersja, która pojawiła się na liście modnych fryzur damskich 2019. Lob - long bob - charakteryzuje się prostym, tępym cięciem końcówek. Najmodniejszy jest lob z grzywką lekką, tzw. „firanką”, która nie zasłania zupełnie czoła, sprawia, że twarz wygląda młodzieńczo.

Aigner (2), Temperley

Loba możesz idealnie wygładzić, wówczas wystarczy wysuszyć włosy, modelując je na szczotce z użyciem produktu ułatwiającego stylizację. Jednak latem zdecydowanie lepiej wygląda lob - long bob - z włosami lekko pofalowanymi, naturalnie ułożonymi przez wiatr – żadnych loków z wyraźnym skrętem. Efekt surferskich fal da wysuszenie włosów z użyciem soli morskiej – zwilż nią włosy i ugniataj je w trakcie suszenia (najlepiej suszarką z dyfuzorem).

Collina Strada, Etro

Modne fryzury damskie 2019: pixie cut - krótkie włosy

Lela Rose, Michael Kors, Paul Poiret

Pixie cut sygnalizuje pewność siebie – pewnie dlatego to ulubione cięcie dziewcząt z Hollywood. Żadna inna fryzura nie podkreśla tak dobrze rysów twarzy i rozświetlonych kości policzkowych, jak krótkie włosy ścięte na pixie cut.

Natasha Zinko, Van Noten, Y/Project

W zależności od wykończenia pixie cut te same krótkie włosy, mogą wyglądać zupełnie inaczej. Kiedy do układania krótkich włosów użyjesz pasty, powstanie fryzura pixie cut w stylu casual. Aby wyglądała bardziej elegancko, wieczorowo, wykończ pixie cut olejkiem albo lakierem nabłyszczającym.

Możesz też nastroszyć krótkie włosy w stylu rockowym (całość albo tylko część) – wystarczy, by do suszenia użyć produktu, który uniesie krótkie włosy u nasady. Modne fryzury damskie 2019 dają wiele możliwości!

Modne fryzury damskie 2019: kucyki, fryzury z warkoczem i upięcia włosów - na gładko

Area (2), Zang Toi

Tego lata zrobienie klasycznego kucyka to dopiero pierwszy krok w drodze do modnej fryzury. Długa kitka będzie efektowna, kiedy stanie się ażurowym kokiem albo zawinie jak morska fala: modne fryzury damskie 2019 są glamour!

Siriano, Marras, GCDS

Przed rozpoczęciem upięcia włosów dobrze jest wygładzić włosy prostownicą. W eleganckiej wersji gumki i spinki, potrzebne do upięcia włosów, nie są w ogóle widoczne – wszystko musi być starannie przykryte włosami.

Całość wymaga porządnego utrwalenia lakierem. Fryzury z warkoczem w tym sezonie nosi się rozmaite – na wybiegach widoczne były zarówno pojedyncze grube kłosy, jak i kilka drobniejszych splotów na całej głowie.

Modne fryzury damskie 2019: wet look - efekt mokrych włosów

Arkis

Kojarzy się z gorącym latem i stylem plażowym, ale projektanci przekonują, że wet look można nosić przez cały rok. Wet look będzie wśród modnych fryzur damskich 2019. Aby osiągnąć precyzyjną rzeźbę, a efekt wet look utrzymywał się długo, musisz lekko wysuszyć włosy – mają być wilgotne, nie mokre.

Lapointe, Naeem Khan, Talbot Runhof

Wybierz mocny, nielepki i błyszczący żel. Zaczesując nażelowane włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, uzyskasz wyraźne bruzdy. Aby osiągnąć efekt tafli, czyli idealnie wygładzić włosy, zaczesz je szczotką z gęstym naturalnym włosiem. Zanim żel do końca wyschnie, utrwal całość lakierem – również te włosy, na których nie ma żelu – by fryzura trzymała jedną formę. Trend wet look możesz zastosować również na włosach związanych w niski kucyk albo warkocz.

Modne fryzury damskie 2019: upięcia włosów, czyli spinki w roli głównej

Altuzarra, Cedric Charlier

Bez wsuwek nie byłoby wielu ciekawych upięć włosów. Dotychczas w upięciach włosów odgrywały ważną rolę z ukrycia, ale w modnych fryzurach damskich  2019 wychodzą na pierwszy plan. Projektanci zachęcają, by w upięciach włosów stosować je jak ozdobną biżuterię – już nie chować pod włosami, mają być widoczne.

Cedric Charlier (2)

Wpinając spinki, możesz zrobić oryginalną, modną fryzurę. Zanim jednak przejdziesz do upięcia włosów, stylizuj włosy jak zawsze – wygładź prostownicą, dodaj objętości od nasady lub delikatnie zmierzw, by wglądały casualowo.

Modne fryzury damskie 2019: blond chłodny, zimny, lodowaty

Almeida, Collina Strada

Silnym trendem w propozycjach wybiegowych modnych fryzur damskich 2019 są chłodne, „zakurzone” blondy. Popielate, platynowe głowy to jednak propozycja dla odważnych.

Comme des Garcons, Y/Project

Dla większości kobiet lepsze będą mroźne, białe refleksy. Pamiętaj – kolor włosów powinien być dobrany do odcienia karnacji, oczu, oprawy oczu. Ślepe podążanie za trendami to nie najlepszy pomysł.

Modne fryzury damskie 2019: kolorowe włosy - rudy

Afterhomework, Byblos

Marchewkowy, miedziany i kasztanowy – kolorowe włosy o głębokiej barwie w czystym monochromatycznym wydaniu.

Modne fryzury damskie 2019 lubią rudy zarówno w wersji klasycznych upięć typu warkocz i kucyk, jak również na gładko i w wersji burzy loków. W takich kolorowych włosach najlepiej wyglądają zielono- i niebieskookie panie o jasnej karnacji.

Modne fryzury damskie 2019: kolorowe włosy - róż jogurtowo-balonowy

Jacobs (2)

Byblos, Annakiki, Delpozo, Marc Jacobs, Giambattista Valli – to dzięki nim tego lata różowy kolor będziemy nosić na głowie. Kolorowe włosy z różem rozbielonym, pastelowym, określanym jako „jogurtowy”.

Temperley, Valli

Może być jednolity, ale ciekawie wygląda również w wersji ombre – na końcówkach. Na imprezy na kolorowe włosy koniecznie połóż brokat. Blondynkom z różową poświatą na głowie projektanci proponują kolorowy wyrazisty makijaż powiek.

Różowy kolor jest młodzieńczy, dodaje świeżości – dlatego też malujemy nim policzki.

Modne fryzury damskie 2019: kolorowe włosy - rajskie ptaki 

Modelki nowojorskiego dom mody Collina Strada podczas prezentowania kolekcji na wiosnę/lato 2019 wyglądały jak rajskie ptaki. To efekt inspiracji, jakie projektantka marki Hillary czerpie z podróży – fascynuje ją przyroda, barwy innych kultur. I choć w jednym z wywiadów powiedziała, że najlepsza rada, jaką otrzymała, brzmi: „Noś zawsze czerń”, sama zachęca, by sięgać po kolory. Modne fryzury damskie 2019 lubią kolorowe włosy!

Opracowanie: Magda Rosłaniec


Metody płatności:MastercardVisaBlikPayPoPayUPrzelewy24GPay