Wróć do wszystkich inspiracji

Nadchodzi burza loków!

Nadchodzi burza loków!

Kosmetyki teksturujące poprawiają plastykę włosów, ułatwiają układanie fryzur i zdecydowanie przedłużają ich trwałość:

  • podbijają naturalną sprężystość i ruch loków, podkreślając poszczególne pasma;
  • pomagają ujarzmić kręcone włosy, przy jednoczesnym utrwaleniu skrętu;
  • zawieraja substancje matujące w wysokich stężeniach, pozwalające stworzyć efekt trwałej, matowej fryzury;
  • hamują "sypanie" się włosów , nadają im puszystość.

Tekstura odnosi się do powierzchni włosów, określa, czy są cienkie i szorstkie, czy raczej idealnie gładkie, naturalnie „rozsypujące się”. By zapanować nad włosami, nadać im pożądany kształt i osiągnąć perfekcyjny efekt, konieczne jest zastosowanie produktu do modelowania, który zmieni nieco teksturę włosów, lekko je usztywni, zwiększy tarcie między nimi, sprawi, że staną się podatniejsze na układanie.

Nowoczesne formy

Kosmetyki teksturujące przedłużają również trwałość fryzury, ale ich nowoczesne formuły nie obciążają i nie sklejają włosów. Stosuje się je na przesuszone włosy tuż przed układaniem, albo do finalnej stylizacji. Występują w wielu postaciach: jako pianka, baza albo spray; a te do wykańczania fryzury jako guma, klej albo pasta. Wybierając odpowiedni dla siebie produkt, weź pod uwagę nie tylko rodzaj fryzury, jaki chcesz osiągnąć, ale też typ i kondycję włosów.

Niesforne - kręcone?

Kręcone włosy nie muszą być utrapieniem, gdy odpowiednio o nie zadbasz, mogą się odwdzięczyć niepowtarzalnym urokiem. Produkty przeznaczone do włosów kręconych potrafią nie tylko utrwalić i wygładzić wyraźny skręt, ale także wyeliminować puszenie się włosów. Ważne jednak, by konsekwentnie wybierać produkty do włosów kręconych, zarówno na etapie pielęgnacji, jak również stylizacji. Loki, fale i skręty są piękne jedynie wtedy, gdy włosy są odpowiednio nawilżone i odżywione. Dlatego szampony, odżywki i maski do włosów kręconych zawierają koktajl składników odżywczych, takich jak oliwa z oliwek, gliceryna, olej kokosowy, olejek jojoba, proteiny jedwabiu, proteiny pszenicy.

Regularne stosowanie odpowiednich produktów zapobiegnie przesuszeniu podatnych na utratę nawilżenia włosów kręconych, a to z kolei pozwoli uniknąć puszeniu się loków. Stylizacja włosów kręconych jest prosta - produkty do modelowania mogą być stosowane na mokre lub suche kosmyki.

Niektóre kosmetyki do modelowania zawierają keratynę, witaminę E, bogate olejki oraz inne pielęgnujące składniki, które dodatkowo wzmacniają, nawilżają i odżywiają włosy.

Wypróbuj