Wróć do wszystkich inspiracji

Piękna cera w kilku krokach

Piękna cera w kilku krokach

Pielęgnacja cery to podstawa. Jednak, by cieszyć się zdrową cerą, ważny jest również odpowiedni styl życia. Oto 10 zasad, które pozwolą ci mieć piękną cerę.

I

Nigdy nie chodź spać w makijażu – nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona. Idealnie oczyszczona skóra odwdzięczy się promiennym wyglądem następnego dnia. I piękną cerą na długi czas!

II

Zastanawiasz się jak pielęgnować twarz w trakcie dnia? Stosuj na co dzień kosmetyki z SPF, pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych – to najskuteczniejsza metoda zapobiegania zmarszczkom. Promienie UV przyspieszają rozpad kolagenu i elastyny w skórze, przyczyniając się do jej przedwczesnego starzenia. Chcesz mieć zdrową cerę? Na zawsze pożegnaj się z solarium – działa równie szkodliwie jak światło słoneczne i zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór skóry.

III

Raz w tygodniu zafunduj sobie domowe spa – zrób piling, nałóż maskę i bez pośpiechu wykonaj masaż twarzy. To pomoże w regeneracji skóry. Wpisz to do swojego grafiku na stałe – spontanicznie będzie ci trudno znaleźć czas na taką przyjemność.

IV

Bądź systematyczna i cierpliwa w pielęgnacji twarzy. Obserwuj swoją cerę i „wsłuchuj się” w jej potrzeby. Z czasem będziesz wiedziała, czego potrzebuje i co jej służy.

V

Nie maskuj problemów. Nawet najlepszy makijaż tylko chwilowo zasłoni niedoskonałości, natomiast „skrojona” na miarę pielęgnacja twarzy da ci szansę, żeby pożegnać problem na zawsze.

VI

Regularnie czyść akcesoria do makijażu. Brudne pędzle i gąbeczki to skupisko bakterii, które mogą być przyczyną powstawania niedoskonałości na skórze.

VII

Pij wodę – będziesz miala piękną cerę! Skóra potrzebuje nawodnienia od zewnątrz i od wewnątrz. Odpowiedni poziom nawilżenia nie tylko wpływa na jędrność i elastyczność skóry, ale także pomaga organizmowi oczyścić się z toksyn.

VIII

Jedz zdrowo. Zadbaj, by w twojej diecie było dużo owoców i warzyw bogatych w antyoksydanty, które na bieżąco będą rozprawiały się z wolnymi rodnikami niszczącymi komórki. Zrezygnuj z używek, unikaj cukru i produktów wysoko przetworzonych.

IX

Śpij 7 godzin. To minimalny czas, by nastąpiła regeneracja skóry. Staraj się położyć przed 23.00, bo o tej porze procesy naprawcze zachodzą najintensywniej. Najlepiej spać na wznak. Leżenie na brzuchu albo na boku sprzyja powstawaniu zagnie ceń, tzw. zmarszczek sennych, które z czasem mogą zamienić się w zmarszczki stałe.

X

Ćwicz regularnie – to naturalny sposób na rozładowanie napięcia, obniżenie poziomu kortyzolu (hormonu stresu) we krwi i poprawę krążenia. Pamiętaj – twój organizm to całość, nie można mieć pięknej cery bez dbania o resztę ciała i dobre samopoczucie.

Opracowanie: Magda Rosłaniec, projekt: storyvisio.pl

 

Skorzystaj z naszych wskazówek i dobierz 4 różne produkty skrojone na miarę Twoich potrzeb. A Jeśli lubisz prostsze rozwiązania, sięgnij po gotowe zestawy kosmetyków 2+3 gratis.

Wskazówka nr 1: Rozpoznaj jaki masz rodzaj skóry i zobacz kosmetyczne propozycje

Istnieją 3 rodzaje skóry:

- Cera sucha

- Cera mieszana

- Cera tłusta

Wskazówka nr 2: Rozpoznaj jaki masz typ cery i dobierz kosmetyki dla siebie:

- Cera wrażliwa i odwodniona

- Cera naczyniowa

- Trądzik młodzieńczy

- Trądzik dojrzały

- Cera dojrzała

- Cera męska

Wskazówka nr 3: Stwórz listę wybranych kosmetyków i skorzystaj w pełni z promocji Rossmanna! Świadomie i z korzyścią dla Twojej skóry!

Pielęgnacja twarzy. Podpowiadamy jak dbać o cerę >>

Sekrety Twojej pięknej cery - jaki jest jej rodzaj? Poznaj szczegóły >>